۷ تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

۷ تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی ، نکته‌ای است که تمام افرادی که یک سایت و سرور دارند، باید زا آن با خبر باشند و در مورد آن بدانند. ممکن است برای شما هم اتفاق بیوفتد که سایتتان با کندی سرعت مواجه شود و یا با قطع و وصل مکرر بر روی سایت روبرو شده باشید، این مشکلات نشان‌دهنده این است که هاست اشتراکی شما دیگر جوابگوی نیاز شما نیست و وقت آن رسیده که سمت خرید سرور اختصاصی و مجازی بروید.

۷ تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

همانطور که گفتیم، در این مقاله آموزشی، قصد داریم تا در مورد تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی، به صورت کامل با شما صحبت کنیم و شما را با ۷ مورد از تفاوت‌های آن‌ها آشنا کنیم.

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

1 . قیمت بیشتر | تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

سرور اختصاصی، به نسبت سرور مجازی قیمت و هزینه بالاتری دارد. کانفیگ‌های سخت‌افزاری سرورهای اختصاصی و منابعی که در آن به کار رفته است، مانند (رم، سی پی یو، …  ) نسبت به سرورهای مجازی قوی‌تر می‌باشد. در نظر داشته باشید که سرورهای مجازی در بعضی چیزها مانند (رم و سی پی یو، پهنای باند) بصورت اشتراکی بین کاربرها می‌باشد. اما سرور اختصاصی هیچ چیز اشتراکی ندارد. به این مورد نیز توجه کنید، که در سرورهای مجازی، فقط می‌توان یک سیستم عامل را کانفیگ و استفاده کنید.

2 . استفاده بالا از سیستم‌عامل‌ها

شما کاربران عزیز، در سرورهای اختصاصی، می‌توانید چندین سیستم عامل را با چندین سرور مجازی کانفیگ و استفاده کنید.

3 . سرورهای مجازی تنها بخش کوچکی از سرورهای اختصاصی می‌باشند.

4 . کانفیگ بالا

یکی دیگر از تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی، کانفیگ بالا و برتر بودن سرورهای اختصاصی نسبت به سرورهای مجازی بدیهی می‌باشد اما در نظر داشته باشید که بعضی سایت‌ها از تمام منابع سرورهای اختصاصی استفاده نمی‌کند پس می‌توانید سرور مجازی با کانفیگ مناسب خود را تهیه کنید.

5 . امنیت سرور

سرورهای مجازی و سرورهای اختصاصی از نظر تدابیر امنیتی جهت جلوگیری از هک و یا دسترسی‌های غیرمجاز به سرور، بصورت یکسان می‌باشند.

امنیت سرور

6 . نگهداری و تنظیمات

نگهداری و تنظیمات و یا مدیریت سرور ، احتیاج به افراد فنی و متخصص دارد که در شرایط بحرانی و یا ضروری بتوانند مشکلات سرور را برطرف کنند و سرور و برنامه را همیشه آپدیت کنند و نسخه پشتیبانی از سرورها را برعهده داشته باشند.

تفاوت سرور‌های مجازی و اختصاصی در هاست اشتراکی زاگریو

هاست اشتراکی ، همانطور که از اسمش پیداست، اشتراکی می‌باشد. تنظیماتی که روی سرور انجان می‌شود، توسط خود تیم زاگروی صورت می‌گیرد و کاربر امکان تغییرات ندارد،‌یعنی اگر سایتی داشته باشد که یک ویژگی خاص و یا تنظیمات خاص در لایه سیستم‌عامل و یا نرم افزار‌هایی که برای سایت است نیاز داشته باشد،‌ و یا سقدری بزرگ سده و پیشرفت کرده که منابعی نیاز دارد، که هاست اشتراکی پاسخ‌گوی نیاز‌های آن نیست. در این موقعیت کاربر می‌تواند تصمیم بگیرد که سرویس خود را به سرور مجازی ارتقا دهد،‌ تفاوت بارز سرور مجازی و اختصاصی این است که سرور اختصاصی، یک سرور فیزیکی است که در محیط دیتاسنتر وجود دارد، ولی سرور مجازی، یک بخشی ار اون سرور فیزیکی هست که بخشی از منابع آن به صورت کاملا مشخص، در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
کاربر در این شرایط،‌می‌تواند سیستم‌عامل دلخواه خود را نصب کند چه در سرور مجازی و چه در سرور اختصاصی، می‌تواند نرمافزار‌هایی که خود بخواهد را نصب کند و همچنین، کانفیگ‌هایی که خود می‌خواهد را انجام بدهد و مانند یک کامپیوتر فیزیکی، به راحتی، استفاده کند.
سرور فیزیکی، با سرور مجازی و سروز اختصاصی، تفاوتی ندارند، جز اینکه اون فیزیکی است و دیگری مجازی، و منابع سرور سخت‌افزاری بالاتر است.
یکی از مزایای سرور مجازی، نسبت به سرور اختصاصی، این است که شما، در هر لحظه که بخواهید،‌می‌توانید با پرداخت مبلغ بیشتر، سرویس خود را ارتقا دهید، یا کاهش دهید،‌ولی سرور اختصاصی به این صورت نیست، شما سخت افزاری را که خریده‌اید،‌همان را دارید و قابلیت ارتقا و یا کاهش ر دارد و هزینه سخت‌افزاری بالایی دارد.

️. سرور مجازی خود را از کجا تهیه کنیم؟ | خرید سرور مجازی .️

سرور اختصاصی و زاگریو

سرور اختصاصی رایانه‌ای قدرتمند برای میزبانی وبسایت‌ است که دائما به شبکه متصل بوده و خریدار روی تمامی اجزای آن کنترل کامل دارد. موسسات و سازمان‌های بزرگ که پایگاه اطلاعاتی عظیمی دارند (مانند بانک‌ها یا سایت‌های دولتی)، وب‌سایت‌هایی که به پهنای باند بالایی نیاز دارند (مانند وب‌سایت‌های پربازدید)، افرادی که به پردازش‌های فراوان و سنگین نیازمندند (مانند صاحبان بازی‌های آنلاین) و تمام افرادی که امنیت اطلاعاتشان حیاتی است باید از سرورهای اختصاصی استفاده کنند.

سرور اختصاصی

سرور اختصاصی اروپا

سخت‌افزار قدرتمند، پشتیبانی تخصصی و قیمت مناسب به همراه امنیت بالای این سرور که در بهترین دیتا سنتر اروپا واقع شده است تمامی نیازهای شما را برآورده می‏سازد. میزبانی وب زاگریو پلن‌های مختلفی برای خرید سرور اختصاصی لینوکس و خرید سرور اختصاصی ویندوز ارائه می‌کند. تمامی سرورهای اختصاصی اروپا زاگریو قابلیت ارتقای هارد دیسک و مانیتورینگ 24 ساعته را دارند و از پشتیبانی تخصصی 24 ساعته برخوردارند.

اگر برای میزبانی وب سایت خود به سرور کلاد نیاز دارید، متخصصان زاگریو قادرند 0 تا 100 این کار را برای شما انجام دهند. تامین امنیت سرورها، ارائه خدمات سرورهای مدیریت شده، پشتیبانی از نرم‌افزارهای سازمانی و… از دیگر خدمات میزبانی وب زاگریو است.

سرور مجازی و زاگریو

سرورهای مجازی زاگریو به چند دسته سرور مجازی اروپا، سرور مجازی ایران، سرور مجازی آمریکا و سرور مجازی ترکیه تقسیم می‌شوند که در ادامه دو مورد از مهم‌ترین آن‌ها، یعنی سرور مجازی ایران و سرور مجازی اروپا را در زاگریو برای شما توضیح خواهیم داد تا بیشتر موضوع تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی، آشنا شوید.

سرور مجازی ایران

سرور مجازی که به اختصار VPS نامیده می‌شود در واقع چیزی بین هاست اشتراکی و سرور اختصاصی است. زمانی که شما به سروری قدرتمندتر از هاست اشتراکی نیاز دارید، اما نمی‌توانید هزینه‌های بالای سرور اختصاصی را تامین کنید یا اینکه خدمات و منابع سرور اختصاصی بسیار بیشتر از نیاز شماست باید سراغ سرور مجازی بروید.

برتری سرور مجازی ایران نسبت به هاست اشتراکی در این است که دسترسی روت دارید و می‌توانید آنطور که می‌خواهید پیکربندی سرور را تغییر دهید، برنامه‌های مورد نظرتان را نصب کنید و از میان سرور مجازی لینوکس یا سرور مجازی ویندوز یکی را برای میزبانی سایت خود برگزینید.

سرور مجازی ایران تحت شبکه ملی اطلاعات است و اختلالات اینترنتی تاثیری روی آن ندارد؛ در نتیجه کاربران ایرانی سایت شما سرعت بالاتری را تجربه می‌کنند.

خرید سرور مجازی

سرور مجازی اروپا

سرور مجازی که به اختصار VPS نامیده می‌شود در واقع چیزی بین هاست اشتراکی و سرور اختصاصی است. زمانی که شما به سروری قدرتمندتر از هاست اشتراکی نیاز دارید، اما نمی‌توانید هزینه‌های بالای سرور اختصاصی را تامین کنید یا اینکه خدمات و منابع سرور اختصاصی بسیار بیشتر از نیاز شماست باید سراغ سرور مجازی بروید.

برای ایجاد سرور مجازی، یک سرور اختصاصی با منابع قابل توجه را به سرورهایی با منابع کوچک‌تر تقسیم می‌کنند. این سرورهای مجازی گرچه همگی روی یک سرور اختصاصی قرار دارند، اما منابعشان (به جز پردازنده) کاملا از هم جداست.

برتری سرور مجازی اروپا نسبت به هاست اشتراکی در این است که دسترسی روت دارید و می‌توانید آنطور که می‌خواهید پیکربندی سرور را تغییر دهید، برنامه‌های موردنظرتان را نصب کنید و از میان سرور مجازی لینوکس یا سرور مجازی ویندوز یکی را برای میزبانی سایت خود برگزینید.

سرور مجازی آلمان در یکی از بهترین دیتاسنترهای جهان قرار دارد که امنیت و آپتایم 99 درصد آن تضمین می‏‌شود و انتخاب خوبی برای مشتریانی است که به کیفیت سرور مجازی خود اهمیت می‌دهند و بازدیدکنندگانی جهانی دارند.

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

مزایای سرورهای مجازی نسبت به سرورهای اختصاصی

برعکس تصور بسیاری افراد، که سرورهای اختصاصی را بهتر از سرورهای مجازی می‌دانند، VPSها مزایای بسیاری نسبت به DSها و یا همان سرورهای اختصاصی دارند. سرور مجازی کاربر را قادر می‌سازد تا منابع اختصاصی پر هزینه را به‌ شکل اشتراکی بین هر کلاینت تقسیم کرده تا هزینه‎‌ها به‌طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. در خرید سرور ،‌ سرورهای مجازی را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم.

مزایای سرورهای اختصاصی نسبت به سرورهای مجازی

شرایط متفاوتی وجود دارد که در آن سرور اختصاصی به سرور مجازی اولویت داشته باشد. مزیت قابل توجه سرورهای اختصاصی که به سرورهای Bare Metal نیز معروف هستند، پتانسل و عملکرد فوق‌العاده آن‌ها می‌باشد. مجازی‌سازی، باعث ایجاد محدودیت‌هایی در موقعیت‌های مختلف می‌شود، که این موضوع روی سرورهای DS (اختصاصی) تاثیر نمی‌گذارد. اگر عملکرد و کارایی مهم‌ترین گزینه وب‌سایت باشد، سرور اختصاصی بهترین گزینه خواهد بود. خصوصیات امنیتی بالا را می‌توان یکی دیگر از مزیت این سرور پرقدرت اختصاصی نام برد.

️. مدیریت سرور به چه معناست؟ | خدمات مدیریت سرور .️

 

در کلام آخر…

میزبانی وب زاگریو ، تمام سرویس‌های سرور مجازی و سرور اختصاصی را، با بالاترین امکانات در اختیار شما کاربران عزیز قرار خواهد داد و با اعتماد کامل می‌توانید سرور خود را به ما بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.