نکاتی از SEO برای مبتدی ها

بسیاری از مشاغل و پروژه ها اولین وب سایت خود را از طریق ما ایجاد می کنند.بهینه سازی موتورهای جستجو چیزی نیست که اکثر مردم  فقط در شروع کار به آن فکر کنند.  بدیهی است که داشتن Rank بالا در گوگل و دیگر موتورهای جستجو مفید می باشد بنابراین بهتر است که  ابتدای کار به این موضوع بپردازید به جای اینکه دوباره برگردید و محتوای خود را مجددا برای SEO طراحی کنید. نکات این مقاله به شما کمک می کند که در همان ابتدای کار برای SEO تلاش کنید.

نظارت بر تلاشهایتان:
 مطمئن شوید که با Google Analytics مسیر ترافیک تان را معین کرده اید. ببینید که کدام صفحات بیشترین بازدید را دارند. و مهمتر از همه ببینید که آن ترافیک را از کجا دریافت می کنید.چه کسانی به سایت شما لینک دارند؟ مردم چه کلمات کلیدی را Search می کنند وقتی که سایت شما را پیدا می کنند؟ این دو مورد از مهمترین فاکتورهایی هستند که برای فعالیت های آتی به شما کمک می کند. صحبت از کلمات کلیدی ....

 
استفاده از کلمات کلیدی با کیفیت :
کلمات کلیدی بطور طبیعی باید در متن محتوای شما ، در عناوین صفحات ، URL ها، نام تصاویر و البته در خود محتوا وجود داشته باشند. مطلب شما باید واضح نوشته شده باشد. متن شما نباید عمومی نوشته شود. می بایست بر روی یک کلید واژه معین تمرکز کنید. اگر کار تخصصی شما تولید اسباب بازی برای کودکان کوچک می باشد بهتر است از کلید واژه اسباب بازی دست ساز  کودکان استفاده کنید که باعث می شود که مراجعه کننده بیشتری برای وب سایت شما ایجاد شود. نسبت به زمانی که از کلید واژه هایی مانند اسباب بازی یا اسباب بازی های کودکان استفاده نمائید.

تگ ها در صفحه :
تگ عنوان، متا تگ و تگ heading از جنبه های مهم برای SEO می باشند. این تگ ها باید شامل کلمات کلیدی مرتبط با صفحه باشند. تگ عنوان شامل عنوان صفحه است که باید کوتاه و توصیفی باشد. متاتگ باید تا حدودی محتوای صفحه را شرح دهد. تگ heading برای تنظیم بخش های مجزا درون خود محتوا استفاده می شوند. همیشه از تگ H1 در بالای محتوا برای هدر اصلی محتوا استفاده کنید.

URL های به زبان ساده :
با استفاده از URL های زیر، کدام یک امکان توصیف آنچه که در صفحه شما می باشد را آسانتر می کنند؟
و یا
موتورهای جستجو اطلاعات را از URL ها می گیرند. اولین URL محتوای دقیق را مشخص می کند، دومین URL هیچگونه اطلاعاتی را ندارد. استفاده از زبان واضح برای موتورهای جستجو و مرورگرها فهمیدن محتوای صفحه ای که در حال بازدید آن هستند را بسیار ساده می کند.

ایجاد نقشه سایت :
نقشه سایت می تواند به موتورهای جستجو کمک کند که راحتتر محتوای سایت شما را جستجو کنند. همچنین برای مرورگرها پیداکردن چیزهایی که درون سایت شما قرار دارد را ساده تر می کند. نقشه سایت شامل لینک های ورودی به محتوای شما، ارتباط آنها با هم و نیاز به کلیک کمتر برای دریافت آنها از طریق هم می باشد.

لینک های داخلی :
هنگامی که شما یک محتوای جدید دارید که به محتوای قبلی ارتباط دارد مطمئن شوید که آن را به محتوای قبلی لینک داده اید. لینک دادن به آرشیوهای شما در حین درج مطالب جدید باعث می شود که افراد به مطالب قدیمی که ممکن است کماکان کاربردی باشند، نگاهی بندازند.

بهینه سازی سرعت :
وب سایتی که سرعت بالاتری دارد برای بازدید کنندگان جذابتر می باشد. اگر بازدید کنندگان به سایت شما بیایند و سایت سریع برای آنها لود نشود خیلی سریع ناامید می شوند و سایتی دیگر را مشاهده میکنند. موتورهای جستجو اکانت شما را جستجو می کند و هنگامی که در حال خزیدن در سایت شما می باشند اگر سایت شما به آرامی لود شود Rank سایت شما آسیب میبیند.  همیشه راحت ترین راه این است که هنگام شروع مطمئن شویم  که کدها، تصاویر و دیگر دارایی ها بهینه سازی شده اند تا اینکه بعد ها برگردیم و مجددا این تغییرات را ایجاد کنیم. استفاده از ابزارهایی مانند Pingdom و یا  PageSpeed Insights ایده هایی به شما می دهد که  در جاهایی می توانید، سرعت سایت خود را بهبود ببخشید. منبع مقاله
  • SEO, search engine optimization, keywords
  • 1 کاربران این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

Related Articles

افزایش سرعت سایت ها با استفاده از ماژول های Cache

مهم نیست سایت شما با استفاده از چه نرم افزاری بصورت داینامیک و یا استاتیک طراحی شده باشد.در صورتی...

بهترین و بدترین فعالیت ها برای داشتن وبسایتی با ترافیک بالا و مناسب برای موتور های جستجو - کلمات کلیدی

در اینجا فهرستی از فاکتورهایی را داریم که برای رتبه بندی سایت شما توسط Google، Yahoo، Bing و دیگر...

بهترین و بدترین فعالیت ها برای داشتن وبسایتی با ترافیک بالا و مناسب برای موتور های جستجو - لینک های داخلی، ورودی و خروجی

لینک های داخلی، ورودی و خروجی 17. آدرس قابل لینکدر لینکهای ورودی همانطور که در بخش کلمات کلیدی...

بهترین و بدترین فعالیت ها برای داشتن وبسایتی با ترافیک بالا و مناسب برای موتور های جستجو - Metatags

Metatags - متا تگ ها 35. ابربرچسب ها(Metatags)اهمیت ابر برچسب ها در حال کم شدن می باشد. اگر...

بهترین و بدترین فعالیت ها برای داشتن وبسایتی با ترافیک بالا و مناسب برای موتور های جستجو - محتوا

محتوا 39. محتوای منحصر بفرد(یگانه)داشتن محتوای بیشتر(مطالب مرتبط که از محتوای دیگر سایت ها هم از...

Powered by WHMCompleteSolution