آموزش ساخت Database در cPanel

2.6k

در این آموزش کوتاه و تصویری قصد داریم به مبحث آموزش ساخت Database در cPanel بپردازیم این آموزش کوتاه به صورت تصویری نحوه ساخت Database  را نشان می‌دهد.

ساخت دیتابیس با استفاده از گزینه MySQL Database Wizard خیلی سریع و راحت در سه مرحله پشت‌ سر هم انجام می‌شود.

قدم اول: برای ساخت دیتابیس ابتدا وارد cPanel خود شوید.

قدم دوم: از قسمت Databaese گزینه MySQL Database Wizard را انتخاب نمایید.
Database01
قدم سوم: در مرحله اول نام دیتابیس خود را وارد می‌کنیم و روی گزینه Next Step کلیک می‌کنیم. ما نام دیتابیس را TEST انتخاب کرده‌ایم.
Database02
قدم چهارم: در مرحله بعد باید یک یوزر برای Database ایجاد کنیم. برای ساخت یوزر فیلدهای موجود در صفحه باز شده را پر می‌کنیم.

نام کاربری و رمز عبور Database را وارد کنیم. ما نام کاربری TEST را وارد می‌کنیم. برای پسورد می‌توان از گزینه Password Generator استفاده کرد.

قدم پنجم: با کلیک روی Password Generator پسوردی برای ما ساخته می‌شود که با انتخاب گزینه I have copied this password in a safe place و کلیک بر روی گزینه Use Password، پسورد تولید شده در فیلدهای مربوطه کپی می‌شود. در نهایت بر روی گزینه Create user کلیک می‌کنیم.

Database03
قدم ششم: در مرحله بعد دسترسی به دیتابیس را ایجاد می‌کنیم. با زدن تیک «ALL PRIVILEGES» همه دسترسی‌ها را به کاربر می‌دهیم، سپس دکمه‌ Next Step را کلیک کنید.
Database04
دیتابیس ما با موفقیت ساخته شد.
Database06
قدم هفتم: در این صفحه پایانی ما ۴ گرینه داریم:
  1. Add another database: برای ساخت دیتابیس جدید استفاده می‌شود.
  2. Add another user for your MySQL: اگر می‌خواهید بیش از یک کاربر به دیتابیس دسترسی داشته باشد از این گزینه برای ساخت کاربر جدید استفاده می‌شود.
  3. Return to Mysql Databases: با انتخاب این گزینه به صفحه اول ساخت دیتابیس منتقل می‌شوید.
  4. Return Home: این گزینه شما را به صفحه اصلی cPanel برمی‌گرداند.
قدم هشتم: با کلیک روی گزینه Return to Mysql Databases صفحه‌ای باز می‌شود که در قسمت Current Databases می‌توانیم نام دیتابیس و کاربری که ایجاد کردیم را ببینیم که با استفاده از گزینه‌های Rename و Delete داخل کادر قرمز رنگ می‌توانیم نام دیتابیس را تغییر دهیم و یا اینکه دیتابیس را حذف کنیم.
Database07

ساخت دیتابیس با استفاده از گزینه MySQL Database:

ما با استفاده از گزینه MySQL Database می‌توانیم دیتابیس بسازیم اما با این گزینه هر مرحله از ساخت دیتابیس را باید جداگانه انجام دهیم. ابتدا وارد cPanel می‌شویم و بر روی گزینه MySQL Database کلیک می‌کنیم.

 

Database08
در پنجره باز شده یک نام برای دیتابیس وارد کرده و بر روی گزینه Create Database کلیک می‌کنیم.
Database09
درصورتی‌که دیتابیس با موفقیت ساخته شود پیغام زیر را مشاهده می‌کنیم. روی گزینه GO Back کلیک می‌کنیم و وارد صفحه قبل می‌شویم.
Database10
در صفحه باز شده بر روی گزینه Jump to MySQL Users کلیک می‌کنیم.
Database11
در این صفحه یک نام برای بخش Username انتخاب کرده و رمز عبور را وارد کرده و بر روی گزینه Create User کلیک می‌کنید.
Database12
 با کلیک بر روی Create User بوزر ساخته می‌شود و پیغام زیر را مشاهده می‌کنیم. بر روی گزینه Go Back کلیک می‌کنیم.
Database13
با کلیک بر روی گزینه Go Back وارد صفحه زیر می‌شویم. در این صفحه از قسمت Add User To Database که با کادر قرمز رنگ مشخص شده از منوی آبشاری User کاربر و از منوی آبشاری Database بانک اطلاعاتی مورد نظر خود را برای تصدیق اجازه استفاده کاربر با آن را انتخاب می‌کنیم و روی Add کلیک می‌کنیم.
Database14
بعد از انجام مراحل بالا باید دسترسی‌های کاربر را تعیین کنیم که ما گزینه ALL PRIVILEGES را انتخاب می‌کنیم و در نهایت بر روی گزینه Make Change کلیک می‌کنیم.
Database15در پایان پیغام زیر را مشاهده می‌کنیم.
Database16

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *