آموزش ساخت حساب کاربری FTP در cPanel

527

در این مطلب کوتاه قصد داریم به آموزش ساخت حساب کاربری FTP در cPanel به صورت تصویری با توضیحات مختصر بپردازیم، در ادامه با زاگریو همراه باشید.

قدم اول: برای دسترسی به FTP Account وارد Cpanel می‌شویم و از قسمت Files روی گزینه FTP Account کلیک می‌کنیم و وارد پنجره FTP Account می‌شویم.

Ftp-Account1

قدم دوم: در پنجره FTP Accounts فیلدهای موجود را پر می‌کنیم:

Log In: نام کاربری را به دلخواه وارد می‌کنیم. ما نام کاربری را TEST انتخاب کرده‌ایم.

Password: رمز عبور را وارد می‌کنیم.

Password again: رمز عبور را مجدد برای تصدیق وارد می‌کنیم.

Directory: مکان دایرکتوری که FTP به آن متصل می‌شود را مشخص می‌کند که به صورت پیش فرض Cpanel مکانی را  پیشنهاد می‌دهد.

Quota: با این گزینه یک محدودیت برای حجم انتقال داده توسط کاربر FTP ایجاد می‌کند. ما هیچ محدودیتی در نظر نمی‌گیریم و گزینه Unlimited را انتخاب می‌کنیم.

در نهایت بعد از پر کردن موارد بالا گزینه Create FTP را کلیک می‌کنیم و اکانت FTP  ساخته می‌شود. ما این صفحه را مانند شکل زیر پر کرده و اکانت TEST را ساخته‌ایم.
Ftp-Account2
قدم سوم: بعد از ساخت اکانت FTP می‌توانیم اکانت ساخته شده را مشاهده کنیم و در صورت نیاز تنظیمات مربوط به این اکانت را تغییر دهیم.
برای این کار وارد Cpanel می‌شویم. از قسمت Files بر روی گزینه FTP Account کلیک می‌کنیم و وارد صفحه FTP Account می‌شویم و در انتهای صفحه می‌توانیم اکانت ساخته شده را مشاهده کنیم.
Ftp-Account3
قدم چهارم: همان‌طور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید اکانتی که به نام  TEST ساختیم را می‌بینیم. با استفاده از گزینه‌های داخل کادر قرمز رنگ به راحتی می‌توانیم تنظیمات اکانت خود را تغییر دهیم.

Change Password: با این گزینه می‌توان رمز عبور خود را تغییر دهیم.

Change Quota: با این گزینه می‌توانیم حجم اطلاعاتی که اکانت ما می‌تواند ارسال و یا دریافت کند را تغییر دهیم.

Delete: با این گزینه می‌توان اکانت ساخته شده را حذف کرد.

Configure FTP Client: این گزینه برای دریافت تنظیمات مربوط به برنامه‌های مورد استفاده است که با کلیک بر روی این گزینه ۳ مورد از این تنظیمات نمایش داده می‌شود که در شکل زیر با کادر قرمز مشخص شده است.
Ftp-Account4

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *