سئو صفحه اصلی: بهبود و نکات مورد نیاز موتورهای جستجو

صفحه اصلی

 

 

صفحه نخست یا هوم پیج هر سایت منحصر بفرد است و بهوبد سئو صفحه اصلی سایت چالش بسیار بزرگی است، این صفحه قرار است نقش صفحه پذیرش مشتری و هدایت به دیگر صفحات وب‌سایت شما برای مشتریانی که نسبت به کسب و کار شما کنجکاو هستند و مشتری بالقوه به حساب می‌آیند را به عهده داشته باشد. و نکته اصلی برای گرفتن ترافیک بیشتر این است که آن را تا حد امکان آن را بهینه نمایید تا رتبه بهتری در جستجوی گوگل کسب نمایید و مشتریان بیشتری به خود جذب نمایید. در ادامه توضیح می‌دهیم چگونه این کار را انجام دهید.

 

مشخص کردن استراتژی فروش

زمانی که موتورهای جستجو وب‌سایت شما را بررسی و ایندکس می‌نمایند از صفحه نخست یا هوم پیج استفاده می‌کنند تا متوجه شوند وب‌سایت شما درباره‌ی چیست؟ چه محصول و خدماتی ارائه می‌نمایید. مسلما وب‌سایت ها و رقبای زیادی در هر زمینه کاری وجود دارد پس بهترین استراتژی مشخص کردن تفاوت شما با دیگر رقبا در صفحه اصلی است که به آن نقطه فروش منحصر به فرد یا استراتژی فروش انحصاری یا به انگلیسی unique selling point اطلاق می‌گردد. هرچند که بیان این موضوع نباید باعث شود که شما در مورد خدمات و محصولات خود توضیح ندهید بلکه این دو باید در کنار هم باشند.

بیان و درست منتقل کردن مفهوم USP زمانبر است و به تجربه برمی‌گردد و ممکن است مجبور شوید چند بار آن را ویرایش کنید تا به بهترین شکل ممکن درآید و در این موضوع باید حواستان باشد که فقط به نقطه منحصر به فرد کسب و کار خود نباید بپردازید بلکه باید اشاره کنید که مشتریان شما چه نفعی از این موضوع می‌برند، این نکته بسیار مهم تری است.

یک USP خوب مانند یک بلاگ پست کوچک است که بر نکات فنی مثبت شما تکیه دارد و در عین حال مشکلات قشر هدفتان را هم هدف می‌گیرد و به حل آن ها نیز اختصاص دارد.

 

کلمات کلیدی صحیح برای بهبود سئو صفحه اصلی

بسیار اعتقاد دارند صفحه نخست باید دارای تمامی کلمات کلیدی محصولات و خدمات آن شرکت و یا کسب و کار باشد، درست است که این استراتژی خوبی است اما در اکثر مواقع بیشتر افراد این عمل را به گونه ای با کلمات کلیدی بسیار انجام می‌دهند که باعث می‌شود، نتیجه عکس گردد و باعث رتبه بدتری شود.

هر صفحه‌ای باید روی یک کلمه کلیدی تمرکز نماید و هیچ دو صفحه ای نباید کلمه کلیدی متمرکز یکسانی داشته باشند. مثلا اگر کسب و کار شما در مورد فروش کفش است نباید هم در صفحه اصلی کلمه کلیدی متمرکز شما کفش و صفحه فروش هم کفش باشد زیر باعث می‌شود این دو صفحه با یک دیگر رقابت کنند می‌توانید صفحه فروش را کفش در نظر بگیرید و درصفحه اصلی از مترادف های آن استفاده نمایید.

 

کسب و کاری که مشتریان بتوانند به آن اعتماد کنند

اگر موتورهای جستجو بازدیدکنندگان را به صفحات وب‌سایت‌های غیرقابل اطمینان و کلاه بردار هدایت کنند مردم دیگر به سراغ آن موتورهای جستجو نمی‌روند برای حل این مشکل موتورهای جستجو از الگوریتم‌هایی برای فیلتر کردن وب‌سایت‌های غیرقابل اطمینان استفاده می‌کنند.

به صورت فنی‌تر موتورهای جستجو بررسی می‌کنند که آیا شما گواهی SSL دارید( خرید گواهی SSL )، از سرویس میزبانی قابل اعتمادی استفاده می‌کنید، سرعت سایت شما چقدر است، صفحات 404 سایت شما چندتاست و آیا برای خرید مشتریان را به سایت‌های غیرقابل اعتماد دیگر ری‌دایرکت می‌نمایید یا خیر.

موتورهای جستجو حتی به بررسی‌های کاربران و امتیازاتی که به شما داده اند نیز توجه می‌نمایند برای همین بهتر است کسب و کار شما در گوگل بیزنس ثبت گردد. برای همین خوب است که در صفحه اصلی از مواردی مانند نظرات کاربران و مشتریان، گواهی ‌های سازمانی، نماد اعتماد نیز استفاده گردد تا موتورهای جستجو رتبه بهتری به وب‌سایت شما بدهند.

صفحه اصلی طراحی شده برای مصرف کننده

موتورهای جستجو بررسی می‌کنند که صفحه اصلی شما چقدر برای بازدیدکنندگان شما بهینه است برای بهبود سئو صفحه اصلی سایت باید به سوال های زیر پاسخ دهید. چقدر راحت یک بازدید کننده می‌تواند به صفحه محصول خود هدایت شود؟ تصاویر و هدینگ‌های شما چگونه قرار گرفته اند؟ نوشته‌های سایت شما چقدر خوانا هستند؟ منوهای شما چقدر کارا هستند؟ اطلاعات USP شما چقدر به راحتی در دسترس کاربر است؟

 

نکته اصلی برای کی صفحه اصلی خوب این است که چقدر این صفحه چیزهایی که یک موتور جستجو لازم دارد را به خوبی ارائه می‌دهد و آن هم چیزهایی است که یک کاربر از یک صفحه اصلی انتظار دارد پس باید استراتژی اصلی شما ارائه اطلاعات لازم برای یک مشتری و بازدید کننده باشد نه فقط موتورهای جستجو.

Saman Yazdannikمشاهده نوشته ها

Avatar for Saman Yazdannik

laus Deo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *