نکاتی برای داشتن سایتی با رتبه بالا در گوگل – متاتگ، متادیتا

441

۳۵) ابر برچسب‌ها (Metatags)

اهمیت ابر برچسب‌ها در حال کم شدن است. اگر ابربرچسب‌ها وجود دارند یعنی هنوز هم مهم اند. این‌ها <description> و <keywords> هستند.
استفاده از ابر برچسب <description> برای نوشتن توضیحات در مورد سایت شما است. علاوه بر این، واقعیت این است که Metatags ها هنوز در Yahoo و Bing هستند. ابر برچسب <description> یک مزیت دیگر دارد که گاهی اوقات در توصیف سایت شما در نتایج جستجو بالا می‌آید.

۳۶) متاتگ <keywords>

ابر برچسب <keywords> نیز مهم است. به عنوان ابربرچسب تقریبا از google ،Yahoo ،Bing توجهی به آن نمی‌شود اما اکثرا نگه داشتن ۱۰ تا ۲۰ کلمه کلیدی منطقی است. تگ <keywords> را از کلمات کلیدی که در صفحه ندارید بر نکنید. این کار برای رتبه‌بندی سایت شما بد است.

۳۷) متاتگ <Language>

اگر سایت شما به زبان خاصی است این تگ را خالی نگذارید. موتورهای جستجو روش‌های پیشرفته بسیاری برای تشخیص زبان یک صفحه دارند، با تکیه بر تگ <Language> این مورد را در نظر می‌گیرند.

۳۸) متاتگ <Refresh>

متاتگ <Refresh> راهی است برای هدایت کردن بازدیدکنندگان از سایت شما به سایتی دیگر. این کار را تنها زمانی انجام دهید که سایت خود را به دامنه جدید منتقل کرده اید و به طور موقت نیاز به تغییر مسیر بازدیدکنندگان دارید. هنگامی که برای مدت طولانی از متاتگ <Refresh> استفاده می‌کنید یک عمل غیرصحیح در نظر گرفته می‌شود و این می‌تواند به رتبه سایت شما صدمه بزند. در هر صورت هدایت از طریق ۳۰۱ خیلی بهتر است.