6 بخشی که کسب و کارها می‌توانند از هوش مصنوعی بهره‌مند شوند

هوش مصنوعی وتاثیر آن بر کسب و کار ها

 

 

هوش مصنوعی یکی از پیشرو ترین فناوری‌های مورد استفاده در فضای ابری است. که توسط کسب و کار‌های متفاوت مورد استفاده است. و بنا به دلایلی که در ادامه به آنها می‌پردازیم این فناوری پیشرو در زمینه‌های متفاوت سود زیادی برای کسب و کارها به ارمغان می‌آورد. از بدست آوردن اطلاعات مهم از داده‌های خام تا تصمیم گیری لحظه‌ای و خودکار سازی فرایندها تنها بخشی از زمینه‌هایی هستند که هوش مصنوعی در آنها پیشتاز است.

 

شخصی سازی پیشنهادات به کاربران

ارائه یک تجربه شخصی سازی سده برای خریداران و مشتریان می‌تواند باعث جذب و حفظ مشتریان قدیمی گردد. بسیاری از سایت‌عای فروشگاهی و فروشگاه‌های آنلاین به استفده از سیستم‌های توصیه‌گر روی آورده‌اند این سیستم‌ها با استفاده از داده‌هایی که از مشتریان به دست می‌آید اقدام به توصیه دیگر محصولات به مشتریان می‌کنند این سیتم‌ها تا جایی پیشرفته اند که بسیاری از مشتریان برای تجربه بهتر خرید حاضرند داده‌های خود را در اختیار چنین سیستم‌هایی قرار دهند. از سویی این نوع تحلیل داده و پیشبینی خواسته‌های کاربر باعث شده تا تیم‌های مارکتینگ هم بتوانند با بازده بالاتری مشتریان را جذب نمایند و با هر مشتری با توجه به علایق و داده‌های که از او موجود است رفتار شود این مورد با تلفیق CRM و هوش مصنوعی وارد لول بالاتری شده و کمک نموده ارتباط تیم‌های مارکتینگ با مشتری‌ها براساس نیاز آنها باشد ولیدهای بیشتر یه فروش منجر شود.

 

اطلاع رسانی همزمان به مشتریان

تعامل روزانه و در لحظه با تعداد زیادی مشتری می تواند چالش برانگیز باشد. از هوش مصنوعی می توان برای تعامل با مشتریان و یا ارسال پیام جمعی برای آنها به منظور دریافت اطلاعات و به روزرسانی های مورد نیاز استفاده کرد. این شکل از کمکها اغلب توسط شرکتهای لجستیکی(حمل و نقل مرسوله)  و شرکتهای حمل و نقل مانند شرکتهای اتوبوس و خطوط هوایی مورد نیاز است به این صورت که اطلاعات مربوط به زمان عزیمت یا تغییر در برنامه‌ها را ارسال کنند.

خودکار سازی فرایندها

یکی از عجیب‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های هوش مصنوعی خودکار شدن فرایندها می‌باشد، با خواندن این بخش احتمالا به یاد کنترل ربات‌ها افتاده‌اید، در ست است که یکی از مهمترین بخش‌های این خودکار سازی، خودکارسازی ربات‌ها و استفاده آنها در کارخانه‌هاست. اما خودکار سازی می‌تواند شامل هرچیزی باشد. از ارسال خودکار ایمیل تا رزرو اتوماتیک هتل یا حتی تشخیص بیماری‌ها با استفاده از هوش مصنوعی. بسیاری از وبسایت‌ها از چت بات‌هایی استفاده می‌کنند که توسط هوش مصنوعی مدیریت می‌شود و می‌توان امید داشت که در اواخر دهه 80 درصد از امور مشتریان و پشتیبانی وبسایت‌ها توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود. حتی این بخش فقط به وبسایت‌ها نیز محدود نمی‌شود و تلفن ها نیز توسط هوش مصنوعی مدیریت خواهند شد.

 

بینش عمیق نسبت به مسائل

ترکیب فناوری cloud با هوش مصنوعی به شرکتها امکان تجزیه و تحلیل مقادیر عظیمی از داده ها در سطوح بسیار عمیق را می دهد. یکی از راه های انجام این کار از طریق توانایی آن در تجزیه و تحلیل داده های بدون ساختار است. به طور متوسط ، تنها 20 درصد از داده های نگهداری شده توسط شرکت ها ساختار یافته است و بدون استفاده از هوش مصنوعی می‌توان اطلاعات آنها را استخراج نمود، استفاده از هوش مصنوعی این امکان را به ما می‌دهد که اطلاعات نا پیدا از داده‌های بدون ساختار را استخراج کنیم و مفاهیم آنها را به صورت قابل توصیف توسط استفاده از هوش تجاری مصور نماییم.

تصمیم گیری

یک قدم جلوتر که برویم AI نه تنها در استخراج داده به ما کمک می‌کند، بلکه در حدس زدن الگوهای بعدی و تصمیم گیری نیز به کمک ما خواهد آمد. برای مثال هوش مصنوعی یکی از لرکانی است که برای تشخیص سلامت یک سیستم و کارایی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌ها برای اینکه متوجه شوند در صورت خرابی یک دستگاه در خط تولید یا در سیستم جه اتفاقاتی می‌افتد از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند حتی از هوش مصنوعی می‌توان برای حدس زدن ارزش سهام شرکت، اتفاقاتی که باعث ضرر یک مجموعه یا سود آن می‌شود نیز استفاده نمود. و با استفاده از آنها تصمیمات بهتری در بخش مارکتینگ و تحقیق و توسعه اخذ نمود.

پیش بینی رفتار مشتری

هوش مصنوعی می تواند برای کشف سیگنال‌های مثبت و منفی در رفتار مشتری و همبستگی آنها با سایر داده‌های بدست آمده از دیگر جنبه‌های کسب و کار استفاده نمود. به عنوان مثال ، می تواند از این داده‌ها برای پیش بینی اینکه مشتری ادراکی مثبت یا منفی نسبت به شرکت یا محصولاتش دارد استفاده نمود. هنگامی که این مورد نسبت به شرکت منفی باشد، می‌توان اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای جذب مجدد مشتری و تقویت روابط خود با مشتری‌های آینده انجام داد.

 

Saman Yazdannikمشاهده نوشته ها

Avatar for Saman Yazdannik

laus Deo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *