وردپرس 5.5: لیست مشکلات آپدیت جدید و راه حل آنها

 

 

تعداد زیادی از سایت‌های وردپرسی بعد از بروزرسانی به وردپرس 5.5 دچار مشکل شده‌اند.یکی از دلایل اصلی این اتفاق کاهش پشتیبانی وردپرس از JQuery Migrateبوده است. که حداقل 20000 سایت را دچار مشکل نموده است.  یکی دیگر از اشکلات نیز شیوه جدید هندل کردن Pagination توسط وردپرس بوده که بیشتر سایت‌های با تم‌های قدیمی را مورد هدف قرار داده است.

 

JQuery Migrate و وردپرس 5.5

تعداد زیادی از توسعه دهندگان وردپرس و صاحبان سایت‌های وردپرسی با مشکلی دست و پنجه نمر می‌کنند که بیشتر شبیه یک شوخی زشت است، آن هم عد پشتیبانی از کتابخانه JQuery Migrate توسط وردپرس 5.5 است.

JQuery Migrate یک کتابخانه بسیار پرطرفدار در ورد پرس است که مانند پلی برای اجرای کدهای قدیمی در وردپرس به کار می‌رود.

حالا تصور کنید که بسیاری از سایت‌های وردپرسی هنوز هم از قالب‌‍های قدیمی تر استفاده می‌‎کنند که نیاز به اجرای کدهای قدیمی تر دارند، حالا ببینید که وردپرس 5.5 چه بلایی به سر این نوع سایت‌ها آورده است.

 

سایت‌های آسیب دیده دارای چه مشکلاتی هستند؟

جاوااسکریپت مانند یک ماشین است که کارهای پشت پرده سایت را سر و سامان می‌دهد. چیزهایی مانند منوهای سایت، منوی جستجو و فرم‌ها. می‌توانید تصور کنید که با این تفاسیر حجم آسیب به بعضی سایت‌ها چقدر زیاد بوده است.

 

دلیل از کار افتاد جاوا اسکریپت چیست؟

برای بسیاری دلیل این مشکل استفاده از پلاگین‌های قدیمی است، از سویی برای دیگران هم استفاده از تم و قالب قدیمی وردپرس است که با بروزرسانی به ورپرس 5.5 این مشکل هویدا می‌گردد.

این مشکل برای سایت ما نیز با آپدیت به وردپرس 5.5 بوجود آمد که ما را مجبور به بازگشت به نسخه قدیمی وردپرس نمود. بنظر می‌رسد توسعه دهندگان وردپر باید فکری به حال این مشکل نمایند چون تعداد تم و قالب‌های قدیم وردپرس بسیار زیاد است و پلاگین‌های قدیمی نیز غیرقابل شمارشند و وظیفه اصلاح این مشکل بر دوش توسعه دهندگان وردپرس می‌باشد. ایرادات موجود آنقدر زیاد بوده که سایت stack overflow نیز از سوالات استفاده کنندگان وردپرس در امان نمانده است. نمونه‌ای از این سوالات را در پایین مشاهده می‌نمایید.

 

وردپرس 5.5: سوالات کاربران در stack overflow

که در اینجا مشکل کد قدیمی جاوا اسکریپت در یک پلاگین قدیمی در یک تم قدیمی ورد پرسی بوده راه حل این مشکل آسان است.

 

راه حل چیست؟

اگر مشکل شما ناشی از پلاگین قدیمی می‌باشد در اولین قدم بهتر است پلاگین‌های نصب شده را بررسی کنید در این میان پلاگین‌های وردپرس که بیش از یک سال از بروزرسانی آنها گذشته  است را بررسی نمایید اگر این پلاگین‌ها آپدیت جدیدی دریافت ننموده اند. ممکن است منبع مشکل شما باشند. در اولین قدم بهتر است پلاگین های جایگزین پیدا نمایید. زیرا این پلاگین‌ها می‌توانند ریسک‌های امنیتی هم به دنبال داشته باشند.

اما اگر بازهم علاقه‌ای به تغییر پلاگین خود ندارید یا جایگزین مناسب برای آن‌ها پیدا ننموده‌اید. می‌توانید از پلاگین جدیدی که خود ورد پرس برای کمک به حل این مشکل عرض کرده است استفاده نمایید این پلاگین Enable jQuery Migrate Helper نام دارد. و برای اجرای کدهای قدیم JQuery کاربرد دارد.

 

مشکل Pagination وردپرس 5.5

Pagination بخشی از سایت که وظیفه انتقال کاربر میان صفحه‌های سایت را بر عهده دارد(دراینجا منظور نوار انتقال شماره صفحات سایت در پایین سایت می‌باشد) آپدیت جدید ورد پرس در این بخش بسیاری از سایت‌ها را دچار مشکل نموده است. این مشکل البته فقط در سایت‌هایی رخ داده که مشاره صفحات آنها به صورت عددی نبوده است و این سایت‌های برای خلاصی از این مشکل مجبور هستند شماره صفحات خود را به مقادیر عددی تغییر دهند.

 

اما از این نکته هم نمیشود گذشت که آپدیت جدید مزایای زیادی نیز به همراه داشته و بسیاری از مشکلات گذشته را حل نموده است. اگر سایت وردپرسی دارید و نیازمند هاست وردپرسی هستید می‌توانید آن را از اینجا تهیه نمایید.

 

 

Saman Yazdannikمشاهده نوشته ها

Avatar for Saman Yazdannik

laus Deo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *