نکاتی برای داشتن سایتی با رتبه بالا در گوگل – محتوا

459

۳۹) محتوای منحصربه‌فرد (یگانه)

داشتن محتوای بیشتر (مطالب مرتبط که از محتوای دیگر سایت‌ها هم از نظر جمله‌بندی و هم موضوعات متفاوت است) برای افزایش رتبه‌بندی سایت شما خوب است.

۴۰) تکرار تغییر محتوا

تغییرات مکرر محتوا مورد علاقه هستند. این فوق‌العاده است که به طور مداوم محتوای جدیدی اضافه کنید، اما وقتی که فقط یک بروزرسانی کوچک در متن موجود انجام دهید خیلی اهمیت ندارد.

۴۱) اندازه فونت کلمات کلیدی

هنگامی که کلمات کلیدی درمتن سایز فونت بزرگتری در مقایسه با دیگر متن صفحه دارند، ممکن است بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. عنوان‌های <H1> ،<H2> و غیره که معمولا فونت آن‌ها بزرگتر از بقیه متن است از مابقی قسمت‌های متن بهتر است.

۴۲) قالب‌بندی کلمات کلیدی

ضخیم و مورب کردن راه دیگری برای تاکید بر کلمات کلیدی و عبارات مهم است. به‌هرحال استفاده از Bold ،Italic و سایز بزرگتر باید با دلیل منطقی باشد در غیر این‌صورت ممکن است تاثیر عکس داشته باشد.

۴۳) قدمت سند

اسناد اخیر (و یا حداقل آن‌هایی که به طور مداوم بروزرسانی می‌شوند) مورد علاقه هستند.

۴۴) حجم فایل

به طور کلی صفحات طولانی (به عنوان مثال ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه بیشتر) مورد قبول نیستند. شما می‌توانید به رتبه بهتری دست یابید اگر حداقل متون را ۳/۱ کوتاهتر نمائید. (۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه)
بنابراین صفحات طولانی را به قسمت‌هایی کوچکتر تقسیم کنید. از سوی دیگر صفحاتی با ۱۰۰ تا ۲۰۰ کلمه یا کمتر توسط گوگل محبوب نیستند.

۴۵) جداسازی محتوا

از نقطه نظر بازاریابی جداسازی محتوا (بر اساس IP، نوع مروگر و غیره) ممکن است عالی باشد اما برای SEO خوب نیست زیرا وقتی که شما یک URL و محتوای متفاوت دارید، موتورهای جستجو آن‌چه را که به عنوان محتوای واقعی صفحه شماست را اشتباه می‌گیرند.

۴۶) برنامه نویسی و طراحی ضعیف

موتورهای جستجو می‌گویند که سایت‌هایی با طراحی و کدنویسی ضعیف را نمی‌خواهند. هرچند سایت‌هایی هستند که به خاطر تصاویر زشت و کدنویسی بد ممنوع شده‌اند اما هنگامی که طراحی و یا کدنویسی یک سایت ضعیف باشد ممکن است سایت در همه فهرست‌ها نشان داده نشود. بنابراین طراحی و کدنویسی ضعیف ممکن است برای شما خیلی مضر باشد.

۴۷) محتوای غیرقانونی

استفاده از محتوای کپی‌رایت افراد دیگر بدون اجازه آن‌ها یا استفاده از محتویاتی که ترویج تخلفات قانونی است، موتورهای جستجو سایت شما را پس می‌زنند.

۴۸) متن نامرئی

این یک حرکت SEO برای کلاه سیاه‌هاست و هنگامی که ربات‌های عنکبوتی کشف کنند که شما یک متن خاص برای آنها دارید نه برای انسان‌ها، اگر مجازات شوید جای تعجب نیست.

۴۹) پنهان کردن

پنهان کردن یکی دیگر از روش‌های غیرقانونی است که تا حدی شامل جداسازی محتویات است زیرا ربات عنکبوت یک صفحه را می‌بیند (که البته بسیار بهینه‌سازی شده است) اما دیگران نسخه دیگری از همان صفحه را می‌بینند.

۵۰) صفحات درگاه

ایجاد صفحاتی که هدف آنها فریب دادن ربات‌ها است که سایت شما مرتبط با آن است راه دیگری است که از موتورهای جستجو ضربه بخورید.

۵۱) مطالب تکراری سایت

وقتی شما همان متنی را که در چندین سایت است را دارید سایت شما بزرگ‌تر به نظر نخواهد آمد زیرا مطالب تکراری مجازات می‌شوند. کمتر استفاده کردن از مطالب تکراری که در صفحات دیگر سایت ها وجود دارند بهتر است اما این موارد همیشه ممنوع نشده‌اند به عنوان مثال دایرکتوری‌های مقاله و سایت‌های آینه‌ای وجود و رونق دارند.