دسکتاپ ابری چیست؟ | مزایا و امکانات آن

دسکتاپ ابری چیست

313

یکی از مهم‌ترین سوالا‌هایی که ممکن است برای شما پیش بیاید، | دسکتاپ ابری چیست | می‌باشد، در این مقاله آموزشی، قصد داریم که در مورد مزایای دسکتاپ ابری و امکاناتی که می‌تواند برای کسب و کار شما ایجاد کند، صحبت کنیم.

دسکتاپ ابری چیست؟

دسکتاپ‌های ابری، که به عنوان دسکتاپ مجازی نیز شناخته می‌شوند، برنامه‌های کاربردی چند پلتفرمی هستند، که می‌توانند از طریق یک کلاینت یا هر دستگاه دیگری متصل به شبکه، به آن دسترسی داشته باشند. هر چیزی را که هنگام روشن کردن رایانه شخصی بارگیری می‌شود، مجازی می‌کند و کل رایانه خود را ارائه می‌دهد.

دسکتاپ ابری چیست

دسکتاپ ابری، راه حلی است که به شما امکان می‌دهد به دسکتاپ، فایل‌ها و برنامه‌های تجاری خود در فضای ابری دسترسی داشته باشید تا بتوانید، از هر کجا روی دستگاه‌ها کار کنید. سازمان‌ها معمولاً مجوزهایی را برای دسک‌تاپ‌های مجازی که توسط یک فروشنده میزبانی می‌شوند، خریداری می‌کنند و کارمندان می‌توانند از دستگاهی که انتخاب می‌کنند، وارد دسکتاپ مجازی خود شوند و کار از راه دور را به گزینه‌ای مناسب‌تر تبدیل می‌کند.

چرا از Cloud Desktop استفاده کنیم؟

در این مطلب دسکتاپ ابری چیست، دسکتاپ ابری، یک سیستم محاسباتی سریع و آسان برای استفاده را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از طریق تلفن هوشمند یا هر دستگاه دیگری به طیف وسیعی از خدمات دسترسی داشته باشید. لازم نیست که به دسکتاپ خود متصل باشید، اما می‌توانید در هر زمان و مکان به دسکتاپ خود دسترسی داشته باشید.

از آنجایی که نیازی به خرید رایانه‌های شخصی و سرورهای جدید یا پرداخت هزینه ارتقاء مجوز نرم افزار ندارید، هزینه‌های سرمایه‌ای را نیز کاهش می‌دهد. داده‌های شما همچنین در یک مکان مرکزی نگهداری می‌شوند و زمان تلف شده برای مکان‌یابی اسناد مهم را کاهش می‌دهند.

مزایای دسکتاپ‌های ابری چیست؟

دسکتاپ‌های ابری مزایای مختلفی را هم برای مشاغل و هم برای کاربران ارائه می‌دهند.

1 . از آنجایی که دسکتاپ‌های ابری، مجازی هستند، بسیاری از کاربران را می‌توان بر روی یک ماشین مجازی (VM) پشتیبانی کرد، که این امر، صرفه جویی در مقیاس را ارائه می‌دهد. سازمان‌ها می‌توانند «دسک‌تاپ» جدید را به سرعت برای کارمندان بچرخانند، بدون اینکه نیازی به تهیه رایانه‌های فیزیکی برای استفاده کارکنان داشته باشند.

2 . همه‌گیری کووید-19 بر نیاز کارمندان برای دسترسی به رایانه‌هایشان از خانه – یا از هر جایی تأکید کرد. به‌علاوه، کسب‌وکارها به یک مدل کسب‌وکار شبانه‌روزی ادامه می‌دهند، بنابراین توانایی دسترسی بدون محدودیت 24 ساعته به منابع شرکت‌ها به نفع کارگران و همچنین کارفرمایان است.

دیگر ویژگی‌های دسکتاپ ابری

بهره‌وری بیشتر

دسترسی به سیستم، در هر مکان و هر زمان مستقیماً به بهره‌وری و کارایی بیشتر کسب و کار شما کمک خواهد کرد، زیرا کارمندان می‌توانند کارهای حیاتی تجاری را از خانه، کافی‌شاپ، کیوسک سالن فرودگاه یا تقریباً هر جایی که دستگاه تلفن همراه متصل به اینترنت دارند، انجام دهند.

پس انداز

سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از دسک‌تاپ‌های ابری به روش‌های مختلفی صرفه‌جویی کنند. از آنجایی که کارمندان می‌توانند از هر دستگاهی به دسکتاپ خود دسترسی داشته باشند، نیازی به صرف هزینه‌های CAPEX در بودجه IT برای تهیه لپ‌تاپ‌ها یا دسکتاپ‌های گران قیمت و با کارایی بالا برای استفاده تجاری خود وجود ندارد.

مزایای دسکتاپ ابری

عمر دستگاه‌های مشتری موجود را می‌توان افزایش داد، زیرا کارهای سنگین محاسبات همه در میزبان ابر انجام می‌شود. در سمت عملیات، بسیاری از سازمان‌ها متوجه می‌شوند، که می‌توانند نیازهای پشتیبانی فناوری اطلاعات خود را نیز کاهش دهند، در صورت صرفه‌جویی در وجوه اضافی به صورت ماهانه.

امنیت تقویت شده

امنیت سایت ، اکثر ارائه‌دهندگان ابر مقیاس بزرگ افسانه‌ای است و بسیار فراتر از امنیت فیزیکی همه سازمان‌ها به جز امنیت‌دارترین سازمان‌ها است.

علاوه بر این، از آنجایی که برنامه‌ها و داده‌های تجاری به جای روی دستگاه، در فضای ابری قرار دارند، دستگاه گمشده تهدیدی برای کسب‌وکار ایجاد نمی‌کند و دستگاهی که برای دسترسی به دسک‌تاپ میزبان ابری استفاده می‌شود، تأثیری بر داده‌ها و برنامه‌های از قبل ذخیره‌شده را در ابر ندارد.

امنیت دسکتاپ ابری

سادگی سلف سرویس

دسکتاپ‌های ابری را می‌توان هر زمان که لازم باشد، در چند ثانیه یا چند دقیقه، تهیه کرد، به آن دسترسی پیدا کرد و از آن خارج شد.

افزایش چابکی

دسک‌تاپ‌های ابری، به‌روزرسانی‌های برنامه‌ها و ابزارهای کمکی را به‌طور خودکار دریافت می‌کنند، بدون اینکه نیازی به «فشار» به‌روزرسانی‌ها برای کاربران فردی باشد. از منظر کاربر، امکان استفاده از هر دستگاهی برای دسترسی به دسکتاپ مجازی یا برنامه‌های کاربردی به این معنی است که، خواه رایانه شخصی، مک، لینوکس، iOS یا اندروید را ترجیح دهند، همان برنامه‌هایی را خواهند دید که به یک شکل عمل می‌کنند و در دسترس خواهند بود.

تحصیل راحت‌تر

آموزش بسیار سریع در حال پیشرفت است و ما در عصر دیجیتال هستیم. دانش‌آموزان می‌توانند در هر نقطه از جهان اقامت کنند و به تمام اطلاعات مورد نیاز خود در یک مکان دسترسی داشته باشند. در عین حال، کارکنان آموزشی می‌توانند تکالیف را بدون نگرانی در مورد تهیه دسکتاپ، مدیریت و پشتیبانی کاربر نهایی توزیع کنند.

انواع دسکتاپ ابری

خدمات مالی

خدمات مالی، انواع داده‌های حساس را مدیریت می‌کنند و باید آن اطلاعات را ایمن نگه دارند. دسکتاپ‌های ابری به شما این امکان را می‌دهند، که اطلاعات رمزگذاری شده و اعتبارنامه‌های کاملاً کنترل شده برای داده‌های محرمانه داشته باشید.

با نگه داشتن اطلاعات محافظت شده از نقاط پایانی آسیب پذیر، امنیت داده‌ها را تضمین می‌کند. این مورد به رعایت استانداردهای امنیتی و انطباق برای امور مالی نیز کمک می‌کند.

7 دلیل برای اینکه کسب و کار شما باید دسکتاپ‌های ابری را انتخاب کند

1 . فرآیندهای تجاری را برای خود ساده کنید

2 . توانایی تیم‌های خود را برای همکاری افزایش دهید

3 . بدون نیاز به خرید و مدیریت سرور

4 . قابلیت استفاده از برنامه‌هایی که تجارت شما را هدایت می‌کنند، مانند MS Office

5 . به راحتی کاربران جدید اضافه کنید یا حساب‌های قدیمی را حذف کنید

6 . ظرف چند دقیقه ظرفیت ذخیره سازی خود را بر حسب تقاضا افزایش دهید

7 . در صورت نیاز به سرعت برنامه‌های جدید اضافه کنید

Cloud Desktop

دسکتاپ ابری و زاگریو

زاگریو، ایجاد و استقرار سریع و راحت و همچنین مدیریت متمرکز و O&M را برای محیط‌های دسکتاپ امکان پذیر می‌کند. می‌توانید بدون سرمایه‌گذاری، سخت‌افزاری بزرگ به سرعت یک دسک‌تاپ ابری امن، با کارایی بالا و مقرون‌به‌صرفه ایجاد کنید.

اگر هرگونه سوال در مورد خدمات دسکتاپ ابری برایتان پیش آمد، می‌توانید در کامنت‌ها و همچنین از پشتیبانی ما که به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه می‌دهد، استفاده کنید.

میزبانی وب زاگریو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *