بازکردن دسترسی ربات‌های موتورهای جستجو در cPanel

باز کردن دسترسی ربات های موتورهای جستجو در cPanel

 

 

ConfigServer Security & Firewall یک فایروال محبوب برای سرورهایی است که از cPanel استفاده می‌نمایند به اختصار به آن csf نیز گفته می‌شود، این فایروال محبود که تعدادی قانون بسیار خوب نیز برای mod_security دارد از سواستفاده ربات‌های مختلف جلوگیری می‌نماید، اما تمامی ربات‌هایی که به وبسایت شما برای کرال کردن سر می‌زنند ربات‌های بدی نیستند بعضی از این ربات‌ها مربوط به موتور‌های جستجو مانند Google, Bing, Yahoo, Yandex, Baidu می‌باشند که بعضی کار بررسی مطالب شما و ایندکس‌کردن آن را برعهده دارند. برای جلوگیری از اینکه csf به صورت اتفاقی IPهای این ربات‌ها را به صورت مقطعی یا دائمی بلاک نکند کافیست تا تغییراتی در CSF اعمال نمایید. برای این منظور نیاز است فایل /etc/csf/csf.rignore را با ادیتور خود باز نمایید که چیزی مانند محتویات زیر را دارد:

سپس محتوای زیر را به این فایل /etc/csf/csf.rignore اضافه نمایید:

اکثر اوقات زمانی که یک IP چندبار توسط قوانین mod_security بلاک شود توسط CSF به صورت دائمی بلاک خواهد شد پس برای حل این موضوع ما باید تعدادی از قوانین mod_security را نیز برای ربات‌های مفید تغییر دهیم، برای این منظور ما فایل پیکربندی mod_security را با مختوای زیر تغییر می‌دهیم برای این منظور شما لازم است این فایل را از آدرس انتخاب نمایید و آن را به صورت زیر ویرایش نمایید:

زمانی که محتوای بالا را اضافه نمودید لازم است که Apache Web server خود را بار دیگر راه‌اندازی نمایید. بعد از گذشت مدت زمانی مشاهد خواهید کرد که دوباره این ربات‌ا برای بررسی سایت شما وارد سایت شما خواهند شد. برای مشاهده ورود نیز کافیست به آدرس زیر بروید و log ها را مشاهده نمایید.

WHM->Security Center->ModSecurity™ Tools->Hits List

یا دستور زیر را در کامند لاین اجرا نمایید.

Saman Yazdannikمشاهده نوشته ها

Avatar for Saman Yazdannik

laus Deo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *