هرچیزی که در مورد مجوز افتا باید بدانید

هرچیزی که در مورد مجوز افتا باید بدانید

367

زاگریو ، جزو معدود شرکت‌هایی است که مجوز افتا و یا همان گواهی نامه افتا را دارد. به همین دلیل، در این مطلب قصد داریم تا به بررسی مجوز افتا بپردازیم تا بیشتر با این مجوز آشنا شوید و مزایا و معایب آن‌ را نیز به شما خواهیم گفت.

مجوز افتا چیست؟

کلمه افتا مخفف عبارت (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) است، که با نام‌های مختلف از جمله: مجوز افتا، گواهی ارزیابی نما و گواهی‌نامه افتا نیز شناخته می‌شود. نظام مدیریت امنیت اطلاعات (نما)، در زمینه‌ امن‌سازی فضای تولید و تبادل اطلاعات توسط سازمان فناوری اطلاعات و مرکز ماهر تشکیل شده که شامل فعالیت‌هایی مانند : استانداردهای تخصصی امنیت، مدیریت، اعتباربخشی، صدور پروانه و نظارت برعملکرد شرکت‌های ارائه ‌کننده خدمات در سطح کشور، رسیدگی به رخدادهای سایبری و فعالیت‌های بین‌المللی در حوزه امنیت می‌شود.

مجوز افتا نما

مجوز افتا و زاگریو

هاستینگ و یا میزبانی وب زاگریو، مجهز به نمادهای اعتمادی، همچون نماد اعتماد الکترونیکی، گواهینامه معتبر مایکروسافت، سازمان نظام صنفی رایانه ای، نشان ستاد ساماندهی و از همه مهم‌تر، گواهینامه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات  یا همان مجوز افتا است. زاگریو جزو ۵ شرکت خصوصی برتر در ایران است، که در زمینه سرور، مجوز افتا را دارد. مشاوره و راه اندازی طرح‌های انفورماتیکی، شبکه داده‌ها، ابر و امنیت سرویس‌ها و خدمات مبتنی بر محصولات افتا، جزو خدماتی است که زاگریو توسط مجوز افتا کسب کرده است.

مجوز افتا

خدمات گواهی افتا

 • خدمات مدیریت امنیت
 • خدمات مشاوره و استقرار استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات
 • خدمات ممیزی انطباق استانداردهای اطلاعات و ارتباطات
 • طرح ریزی معماری و زیرساخت امنیت
 • ارائه مشاوره حقوقی در حوزه افتا
 • خدمات بیمه افتا
 • خدمات عملیات امنیت
 • آزمون و ارزیابی امنیتی
 • پیاده‌سازی مرکز عملیات امنیت و تیم پاسخ به رخداد
 • پیاده‌سازی امنیت فیزیکی و محیط پیرامونی
 • امن‌سازی و مقتوم‌سازی سامانه‌ها، زیرساخت‌ها و سرویس‌ها
 • راهبری مرکز عملیات امنیت و تیم پاسخ به رخداد

بررسی مجوز افتا

خدمات زاگریو برای شما کاربران عزیز

توسط مجوز افتا شما با خیالی راحت و اعتمادی بالا، می‌توانید از خدمات زاگریو که در ادامه به آن می‌پردازیم، استقاده کنید.

 

خدمات مدیریت امنیت

خدمات مدیریت امنیت، خدماتی از جنس طراحی‌های ساختاری، طرح‌ریزی، برنامه‌ریزی، بهبود و ساماندهی، سنجش و پیشگیری مخاطرات امنیتی در سازمان‌ها و یا نظام‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات است. خدمات مدیریت امنیت به شرح زیر است :

 1. خدمات مشاوره و استقرار استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات
 2. خدمات ممیزی انطباق استانداردهای اطلاعات و ارتباطات
 3. طرح ریزی معماری و زیرساخت امنیت
 4. ارائه مشاوره حقوقی در حوزه افتا
 5. خدمات بیمه افتا

خدمات عملیات امنیت

خدمات عملیات امنیت، خدماتی است که بیشتر بر مهارت‌های خاص و یا فنی پرسنل برای پیاده‌سازی و یا حصول اطمینان از عملکرد مناسب کنترل‌های پیاده‌سازی شده تاکید دارد. خدمات عملیات امنیت در مجوز افتا، به شرح زیر است.

 1. آزمون و ارزیابی امنیتی
 2. پیاده‌سازی مرکز عملیات امنیت و تیم پاسخ به رخداد
 3. پیاده‌سازی امنیت فیزیکی و محیط پیرامونی
 4. امن‌سازی و مقتوم‌سازی سامانه‌ها، زیرساخت‌ها و سرویس‌ها
 5. راهبری مرکز عملیات امنیت و تیم پاسخ به رخداد

خدمات فنی افتا

خدمات فنی مجوز افتا، شامل پیکربندی امن و پشتیبانی امنیتی محصول افتا می‌باشد، متقاضیان در این حوزه باید، برای محصول مورد نظر گواهی ارزیابی امنیتی دریافت کرده باشند. این نکته را نیز باید بگوییم که با توجه به درخواست متقاضی، عنوان محصول مورد تایید در پروانه فعالیت صادر شده در این گرایش ذکر می‌شود.

افتا چیست

خدمات آموزشی افتا

خدمات آموزشی گواهی نامه افتا، این دسته خدمات شامل ارائه آموزش کلیه دوره‌های امنیتی در سطوح و موضوعات مختلف به متقاضیان دریافت این خدمات است. توجه به این نکته ضروریست که در قالب انواع ارائه سه دسته خدمات مدیریت، عملیات و فنی، انتقال دانش مرتبط با موضوع ارائه خدمات شامل خدمات آموزش نبوده و آموزش‌هایی که شامل صدور گواهینامه‌های ملی و بین‌المللی در زمینه دوره‌های آموزشی امنیت اطلاعات و ارتباطات است، در قلمرو خدمات آموزش قرار می‌گیرد.

در آخر…

در کلام آخر باید به بگوییم که با وجود مجوز افتا، شما به راحتی می‌توانید از خدمات سایت و یا شرکت مربوطه استفاده کنید و خیلتان از انجام درست خدمات راحت باشد. زاگریو، یکی از آن دسته شرکت‌هایی است که این مجوز را دارد خدماتی که برای شما انجام می‌دهد، قابل اعتماد و تضمینی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *