سرور مجازی یا VPS: نکاتی برای خرید و مهاجرت به VPS

سرور مجازی یا VPS: نکاتی برای خرید و مهاجرت به VPS

سرور مجازی یا VPS، کلمه VPS، مخفف Virtual Private Server است و به فارسی به معنی سرور مجازی می‌باشد. در ادامه به بررسی کامل در مورد سرور مجازی و مصارفی که دارد، می‌پردازیم تا با این دنیای عجیب و مدرن آشنا شوید.

سرور مجازی چیست؟

مجازی سازی، به ساختن یک نسخه مجازی (به جای نسخۀ واقعی) از چیزی گفته می‌شود؛ در سرورهای مجازی به‌جای اینکه چند سخت‌افزار مستقل برای هر سرور اختصاص داده شود، یک سخت‌افزار قدرتمند را با استفاده از نرم‌افزار، به چند سرور شبیه‌سازی می‌کنند.

سرور مجازی یا VPS

سرور مجازی یا VPS: نکاتی برای خرید و مهاجرت به VPS

مدتهاست که سرور مجازی یا VPS  یک راه حل آسان و کم هزینه برای کسب و کارهایی است که می‌خواهند وضعیت خود را از هاست اشتراکی تغییر دهند و به یک راه حل امن‌تر، قوی‌تر با قیمتی مناسب فکر می‌کنند. VPS با افزایش مقدار کمی هزینه منابع بیشتری در اختیار شما و سایتتان قرار می‌دهد و از هر لحاط تصمیم درستی برای یک کسب و کار است. اما با این وجو N نکته مهم انتخاب یک سرویس میزبانی مورد اعتماد و خوب است. نکات مهم برای این انتخاب در زیر ذکر گردیده است.

سرور مجازی، می‌تواند به دو دسته سرور مجازی ایران و سرور مجازی اروپا تقسیم شود.

از سرور مجازی یا VPS برای چه مصارفی استفاده می‌نمایید

VPSها دارای رنج وسیعی از منابع هستند که نسبت به نیاز شما قابل شخصی‌سازی می‌باشند. مانند میزان RAM، قدرت CPU و مقدار فضای ذخیره سازی مدنظر شما، شما بعنوان یک کسب و کار باید نیازهای خود را در حال حاضر و با نیم نگاهی به آینده شناسایی نمایید و بهترین مشخصات مدنظر خود برای VPS را انتخاب نمایید، البته ممکن است این کار برای بسیاری یک چالش حساب شود شما می‌توانید از متخصصان ما برای پیدا کردن نیازهای مورد نیاز خود استفاده نمایید.

سرور مجازی یا VPS

در زیر تعدادی از مصارف VPS ذکر گردیده است:

وب‌سایت‌های بزرگ و پرمخاطب

اگر کسب و کار شما دارای وب‌سایتی پر مخاطب است و قصد دارید سرعت وب‌ساییتان را برای رضایت بیشتر مشتریان افزایش دهید و در زمانی که درخواست های زیادی به سمت سایت شما می‌آیند قادر به پاسخگویی به تمامی در خواست‌ها باشید توصیه ما استفاده از VPS است این کار باعث افزایش سرعت و قابلیت اطمینان وب‌سایت شما در مقابل درخواست‌های زیاد می‌گردد.

اجرای برنامه‌ها و سایت‌های دیگر

بیشتر کسب و کارها با رشد و بزرگ شدن کسب و کارشان به فکر اجرای ایده‌های دیگر و گسترش کسب و کارشان می‌افتند یا حتی سعی می‌کنند سرویس‌هایی برای آسان تر شدن و منظم تر شدن کار کارمندان خود اجرا کنند مانند سیستم‌های دورکاری برای کارکنان، ردیابی کارکنان و این نوع سرویس‌ها. VPS منابع مورد نیاز برای اجرای این سرویس‌ها را چه از لحاظ مقدار فضای ذخیره سازی و چه از لحاظ تغییرات مورد نیاز برای این سرویس ها به شما می‌دهد.

دیگر مصارف سرور مجازی یا VPS

VPS می‌توانند برای مصارف زیادی تغییر و مورد استفاده گردد مانند: توسعه نرم افزار تحت وب، بررسی محیط های توسعه جدید، محیط خصوصصی برای نسخه های بکاپ و پشتیبان، میزبانی سرویس‌های پخش آنلاین، تبلیغات و میزبانی سرورهای بازی‌های آنلاین که به شما این قابلیت را می‌دهد بازی آنلاین مورد علاقه خود را با پینگ کمتر با دوستان خود بازی کنید.

هر استفاده‌ای که برای VPS در نظر دارید این نکته را در ذهن داشته باشید که منابع VPS خود را به گونه ای انتخاب کنید که پاسخگوی نیازهای شما باشد. برای این منظور می‌توانید با متخصصان ما در زاگریو مشورت نمایید.

مکان سرور مجازی یا VPS و تاثیر آن بر تاخیر

یکی از نکات مهمی که اکثر کسب و کارها به آن توجه ندارند مکان VPS آن‌هاست. یکی از تاثیرات آن این است که اگر فاصله یک کاربر با سرور شما زیاد باشد مسافتی که اطلاعات از سرور به دستگاه کاربر باید طی کند بیشتر است و بلعکس، همین موضوع کوچک باعث می‌شود سرعت وب‌سایت یا اپلیکیشن تحت وب شما تحت الشعاع قرار گیرد. توصیه ما این است که قشر هدف خود را بشناسید و بدانید که اکثر مخاطبان شما اهل کدام کشور یا منطقه جغرافیایی هستند تا بتوانید VPSی تهیه نمایید که به آنها نزدیک تر می‌باشد و این اثبات شده که هرچه سایت شما کندتر باشد درصد بیشتری از کاربران سایت شما را ترک گفته و دیگر از خدمات شما استفاده نمی‌کنند.

برای همین توصیه ما این است که از VPS استفاده نمایید که در کشوری باشد که اکثر مخاطبان شما اهل آن کشورند تاثیری که این مورد دارد هم بر تجربه کاربری دلنشین تر است و هم بر سئو سایت و ترافیک ارگانیک سایت شما خواهد بود.

تخصص

هرچه که کسب و کار شما بیشتر به سمت استفاده از تکنولوژی و جنبه‌های دنیای IT پیش می‌رود نیاز شما نیز به نیروهای با دانش فنی و تخصص در حوزه IT بیشتر می‌گردد این مورد زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که کسب و کار شما در حوزه‌هایی به غیر از IT باشد در این صورت شما نیاز دارید تا نیروهای متخصص دیگر در این زمینه نیز استخدام نمایید و آموزش دهید که این مورد می‌توانید برای یکسری از کسب و کارهای متوسط و کوچک هزینه‌ی گزافی به همراه داشته باشد. توصیه ما استفاده از یک سرویس میزبانی با پشتیبانی متخصصان حرفه ای به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته مانند زاگریو است که نیاز شما به استخدام نیروی جداگانه را مرتفع گرداند.

امنیت سرور

امنیت سرور

گسترش جرایم مجازی و پیشرفت سریع روش‌های این مجرمان باعث شده که بیشتر کسب و کارها امنیت را به اولیت اول خود تبدیل نمایند. درست است که مهاجرت از هاست اشتراکی به VPS باعث افزایش امنیت شما و وب‌سایتتان می‌گردد اما باید توجه داشته باشید که فقط این کافی نیست شما باید به دنبال خدمات میزبانی باشید که به امنیت بها می‌دهند و این کار را به صورت تخصصی انجام می‌دهند برای این مورد می‌توانید از خدمات امنیتی ما در زاگریو و مشاوره امنیتی ما استفاده نمایید.

سرور مجازی یا VPS

Saman Yazdannikمشاهده نوشته ها

Avatar for Saman Yazdannik

laus Deo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *