نکاتی برای داشتن سایتی با رتبه بالا در گوگل – لینک‌های داخلی، ورودی و خروجی

570

۱۷) آدرس قابل لینک

در لینک‌های ورودی همان‌طور که در بخش کلمات کلیدی اشاره شد این عامل یکی از مهمترین فاکتورها برای رتبه‌بندی خوب است. بهترین کار این است که شما در لینک ابتدای پاراگراف یک کلمه کلیدی داشته باشید اما اگر این کار را هم انجام ندهیم باز هم مشکلی نیست. با این حال در همه زمان‌ها از همان آدرس لینک استفاده نکنید چرا که توسط Google جریمه می‌شوید .سعی کنید از مترادف‌ها، کلمات کلیدی ریشه‌دار یا ساده استفاده کنید. 

۱۸) منبع لینک‌های ورودی

علاوه بر آدرس قابل لینک، سایتی که به شما لینک می‌شود مهم است که معتبر است یا خیر. به طور کلی سایت‌های دارای Page Rank بالای گوگل معتبر در نظر گرفته می‌شوند. لینک‌های سایت‌های کم اهمیت می‌توانند به شما آسیب بزنند بنابراین از آن‌ها اجتناب کنید.۱۹) لینک از سایت‌های مشابه

به طور کلی هرچه بیشتر باشد بهتر است. اما شهرت سایت‌هایی که به شما لینک می‌شوند از تعداد آنها مهمتر است. همچنین لینک‌های ابتدایی (و تنوع آن)، وجود یا عدم وجود کلیدواژه‌ها در آن، قدمت لینک و غیره مهم است.۲۰) لینک از سایت‌های edu. و gov.

این لینک‌ها با ارزش هستند زیرا سایت‌های آموزشی و دولتی معتبرتر از سایت‌های info. یا com. و غیره است. علاوه بر آن بدست آوردن چنین لینک‌هایی کار سختی است.۲۱) تعداد لینک دهنده‌ها

به طور کلی هر چه بیشتر، بهتر اما همان‌طور که در بالا ذکر شد شهرت سایت‌هایی که به شما لینک داده می‌شوند از تعداد آنها مهم‌تر است. همچنین لینک ابتدایی آنها مهم است که چه کلمات کلیدی در آن‌ها وجود دارد و قدمت آن‌ها چقدر است و غیره.

۲۲) آدرس‌های قابل لینک

در لینک‌های ابتدایی این مورد نیز مهم است هرچند نه به اندازه آدرس قابل لینک در لینک‌های ورودی.۲۳) اطراف آدرس قابل لینک

متن‌هایی که بلافاصله قبل و بعد از لینک ابتدایی می‌آیند نیز مهم اند زیرا ارتباط لینک را بیشتر نشان می‌دهند. در اصل نشان‌دهنده این است که لینک مصنوعی است یا به صورت طبیعی در متن در جریان است.۲۴) قدمت لینک‌های ورودی

هر چه قدیمی‌تر، بهتر. گرفتن بسیاری از لینک‌ها در یک زمان کوتاه نشان می‌دهد که آنها خریداری شده‌اند.۲۵) لینک از دایرکتوری


داشتن Backlink در دایرکتوری‌ها می‌تواند مناسب باشد. وجود لینک‌های شما در Yahoo ،Domz و امثالهم می‌تواند برای بهبود رتبه سایت شما بسیار موثر باشد اما وجود لینک‌های شما در سایتهایی با PageRank 0 بی‌اثر و یا حتی خطرناک است به این دلیل که موتورهای جستجو تصور می‌کنند شما در حال Spam کردن لینک سایت خود هستید.

۲۶) تعداد لینک‌های خروجی

تعداد لینک‌های خروجی بر روی صفحه‌ای که شما لینک می‌شوید هر چه کمتر باشد بهتر است زیرا با این روش لینک شما بهتر به نظر می‌رسد.

۲۷) لینک نام‌دار

یک لینک نام‌دار (محل هدف از لینک‌های داخلی) برای جهت‌یابی‌های داخلی مفید است و برای SEO هم مفید است زیرا شما یک صفحه خاص، پاراگراف یا متنی که مهم است را تاکید می‌کنید. در کد <A href= “#dogs”>، #dog یک لینک نام‌دار است. 

 

۲۸) آدرس IP از لینک ورودی

گوگل آن‌هایی را که آدرس IP یکسان یا مخالف با کلاس C دارند را رد می‌کند. بنا براین گوگل آدرس IP هایی که هم وزن لینک‌های ورودی خنثی هستند را درنظر می‌گیرد. در هر حال Yahoo و Bing ممکن است لینک‌هایی که با IP یا کلاس IP یکسان هستند را دور بریزد. بنابراین بهتر است لینک‌هایی با آدرس IP مختلف داشته باشیم. 

 

۲۹) لینک‌های ورودی از مجموعه لینک‌ها و دیگر سایت‌های مشکوک

احتمالا این کار شما بر روی لینک‌های نامتقابلی که ارائه می‌شود تاثیری ندارد. ایده این است که تعریف یک مجموعه لینک فراتر از کنترل شماست. بنابراین در موارد این‌چنینی شما نمیتوانید سایت‌هایی را که به شما لینک داده شده‌اند را محدود کنید به این دلیل که شما مقصر نیستید. با این حال برخی از تغییرات اخیر الگوریتم گوگل خلاف آن را نشان می‌دهد. به همین دلیل است که شما باید از مجموعه لینک‌ها و دیگر سایت‌های مشکوک دور بمانید و اگر چنین لینک‌هایی دیدید با مدیر سایت تماس بگیرید و بخواهید این لینک را حذف کنند.۳۰) لینک‌های خروجی زیاد

گوگل صفخاتی را که تعداد زیادی لینک خروجی داشته باشند را دوست ندارد. بنابراین بهتر است که در یک صفحه کمتر از ۱۰۰ لینک داشته باشید. داشتن لینک‌های خروجی بسیار از نظر رتبه‌بندی برای شما سودی ندارد و حتی ممکن است وضعیت شما را بدتر کند. 

 

۳۱) ارتباط بیش از حد لینک، لینک‌های هرز

این گزینه برای رتبه‌بندی سایت شما بد است. هنگامی که لینک‌های بسیاری برای / از سایت‌های مشابه دارید. حتی اگر لینک‌های نامتقابل یا لینک به همسایگان بد باشد زیرا معرف آن است که با خرید لینک یا توسط هرزنگاره این لینک‌ها رد و بدل شده است. در بهترین حالت تنها برخی از این نوع لینک‌ها برای رتبه‌بندی SEO در نظر گرفته می‌شود. 

 

۳۲) لینک‌های خروجی به مجموعه لینک‌ها و دیگر سایت‌های مشکوک

برخلاف لینک‌های ورودی از مجموعه‌ای از لینک‌ها و دیگر سایت‌های مشکوک، لینک‌های خروجی به همسایگان بد می‌تواند شما را نیز غرق کند. شما نیاز دارید به صورت دوره‌ای وضعیت خود را از سایت‌هایی که به آنها لینک شده‌اید را بررسی کنید. زیرا گاهی اوقات سایت‌های خوب به همسایگان بد تبدیل می‌شوند و بالعکس. 

 

۳۳) لینک‌های متقابل

لینک متقابل وقتی اتفاق می‌افتد که سایت A به سایت B لینک داده شود و سایت B به سایت C و سایت C به سایت A لینک داده شود. این یک مثال ساده است اما طرح‌های پیچیده‌تری امکان‌پذیر است. رد و بدل کردن لینک به این صورت به عنوان لینک متقابل در نظر گرفته شده و دارای جریمه است. 

 

۳۴) لینک تک پیکسلی

هنگامی که شما یک لینک دارید که تک پیکسل است و یا برعکس بسیار گسترده است، ممکن است این لینک برای انسان نامرئی باشد، به‌طوری‌که هیچکس بر روی آن کلیک نمی‌کند پس واضح است که این لینک یک تلاش برای دستکاری موتورهای جستجو است.