تنظیمات پیشنهادی Refresh، Retry، Expire و TTL برای SOA

SOA

391

در این مقاله قصد داریم تا به موضوع مهم تنظیمات پیشنهادی Refresh، Retry، Expire و TTL برای SOA بپردازیم و آموزش‌های لازم را به شما کاربران عزیز بدهیم، با زاگریو همراه باشید.

 

توصیه ما برای تنظیمات زیر در رکوردهای SOA شما به صورت زیر است، تمامی زمان ها به ثانیه است:

Refresh   14400
Retry   7200
Expire   1209600
TTL   43200

توصیه ما این است که مقدار زمان پارامتر Refresh همیشه کمتر یا برابر با نصف مقدار پارامتر TTL در رکوردهای SOA باشد، هرچند که توجه داشته باشید این مقدار همیشه باید طولانی تر پارامتر Retry باشد. هرچند که توصیه ما این است که پارامتر Retry نصف مقدار پارامتر Refresh باشد.

پارامترهای Refresh، Retry و Expire  پارامترهایی از رکوردهای SOA هستند که زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که شما دارای DNS دوم نیز باشید. پروسه periodic polling دومین DNS توسط این پارامترهای ذکر شده کنترل می‌گردد. و DNS اصلی یا به اصطلاح Master دارای master copy از مقادیر zone است. این در حالی است که DNS دوم یک کپی از مقادیر zone  نگه میدارد ک این عمل برای حشو یا Redundancy است. زمانی که شما تغییراتی در داده‌های zone در DNS اصلی اعمال می‌نمایید این تغییرات باید در کپی zone در DNS ثانویه نیز انجام پذیرد این تغییرات که در توسعه کپی zone صورت می‌گیرد zone transder نام دارد.

خرید دامنه

DNS ثانویه منتظر می‌ماند تا متغیر Refresh تمام شود تا با DNS اولیه و اصلی چک کند که چه اطلاعاتی تغییر نموده است و مقادیر zone change چیست. اگر این بررسی کامل نشود و جوابی توسط DNS ثانویه دریافت نگردد، بررسی‌های تازه شروع می‌گردد. این بررسی ها در هر بازه Retry ادامه می‌یابند.

اگر DNS ثانویه در بررسی‌هایی که آغاز می‌کند نتیجه‌ای یافت ننماید و این پیدا نشدن نتیجه در بازه Expire باشد، DNS ثانویه zone را پاک می‌کند.

زمانی که poll نشان دهد که zone تغییر داشته (سریال نامبر بالا تر) DNS ثانویه یک نسخه جدید از zone را کپی می‌نماید. این عمل توسط zone transfer انجام می‌پذیرد.

یک روش دیگر نیز که دو DNS باهم ارتباط برقرا می‌کنند و DNS اولیه به DNS ثانویه اطلاع می‌دهد که خود را بروز رسانی نماید ارسال Notify توسط DNS اولیه به ثانویه است. که این عمل به صورت خودکار میان دو DNS اتفاق می‌افتد.

زاگریو

 

Saman Yazdannikمشاهده نوشته ها

Avatar for Saman Yazdannik

laus Deo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *