نکاتی از SEO برای مبتدی‌ها

469

بسیاری از مشاغل و پروژه‌ها اولین وب سایت خود را از طریق ما ایجاد می کنند. بهینه‌سازی موتورهای جستجو چیزی نیست که اکثر مردم  فقط در شروع کار به آن فکر کنند. بدیهی است که داشتن Rank بالا در گوگل و دیگر موتورهای جستجو مفید است بنابراین بهتر است که ابتدای کار به این موضوع بپردازید به جای اینکه دوباره برگردید و محتوای خود را مجددا برای SEO طراحی کنید. نکات این مقاله به شما کمک می‌کند که در همان ابتدای کار برای SEO تلاش کنید.

نظارت بر تلاش‌هایتان:

مطمئن شوید که با Google Analytics مسیر ترافیک تان را معین کرده‌اید. ببینید که کدام صفحات بیشترین بازدید را دارند. و مهمتر از همه ببینید که آن ترافیک را از کجا دریافت می‌کنید. چه کسانی به سایت شما لینک دارند؟ مردم چه کلمات کلیدی را Search می‌کنند وقتی که سایت شما را پیدا می‌کنند؟ این دو مورد از مهمترین فاکتورهایی هستند که برای فعالیت‌های آتی به شما کمک می‌کند. صحبت از کلمات کلیدی.

استفاده از کلمات کلیدی با کیفیت:

کلمات کلیدی به طور طبیعی باید در متن محتوای شما، در عناوین صفحات، URL ها، نام تصاویر و البته در خود محتوا وجود داشته باشند. مطلب شما باید واضح نوشته شده باشد. متن شما نباید عمومی نوشته شود. باید بر روی یک کلید واژه معین تمرکز کنید. اگر کار تخصصی شما تولید اسباب بازی برای کودکان خردسال است بهتر است از کلید واژه اسباب بازی دست ساز  کودکان استفاده کنید که باعث می‌شود که مراجعه کننده بیشتری برای وب سایت شما ایجاد شود نسبت به زمانی که از کلید واژه‌هایی مانند اسباب بازی یا اسباب بازی‌های کودکان استفاده نمائید.

تگ‌ها در صفحه:

تگ عنوان، متاتگ و تگ heading از جنبه‌های مهم برای SEO هستند. این تگ‌ها باید شامل کلمات کلیدی مرتبط با صفحه باشند. تگ عنوان شامل عنوان صفحه است که باید کوتاه و توصیفی باشد. متاتگ باید تا حدودی محتوای صفحه را شرح دهد. تگ heading برای تنظیم بخش‌های مجزا درون خود محتوا استفاده می‌شوند. همیشه از تگ H1 در بالای محتوا برای هدر اصلی محتوا استفاده کنید.

URL های به زبان ساده:

با استفاده از URL های زیر، کدام یک امکان توصیف آنچه که در صفحه شما می باشد را آسانتر می کنند؟
و یا

موتورهای جستجو اطلاعات را از URL ها می‌گیرند. اولین URL محتوای دقیق را مشخص می‌کند، دومین URL هیچگونه اطلاعاتی را ندارد. استفاده از زبان واضح برای موتورهای جستجو و مرورگرها فهمیدن محتوای صفحه‌ای که در حال بازدید آن هستند را بسیار ساده می کند.

ایجاد نقشه سایت:

نقشه سایت می‌تواند به موتورهای جستجو کمک کند که راحت‌تر محتوای سایت شما را جستجو کنند. همچنین برای مرورگرها پیداکردن چیزهایی که درون سایت شما قرار دارد را سادهتر می‌کند. نقشه سایت شامل لینک‌های ورودی به محتوای شما، ارتباط آنها با هم و نیاز به کلیک کمتر برای دریافت آ‌ن‌ها از طریق هم است.

لینک‌های داخلی:

هنگامی که شما یک محتوای جدید دارید که به محتوای قبلی ارتباط دارد مطمئن شوید که آن را به محتوای قبلی لینک داده‌اید. لینک دادن به آرشیوهای شما در حین درج مطالب جدید باعث می‌شود که افراد به مطالب قدیمی که ممکن است کماکان کاربردی باشند، نگاهی بندازند.

بهینه‌سازی سرعت:

وب سایتی که سرعت بالاتری دارد برای بازدید کنندگان جذاب‌تر است. اگر بازدیدکنندگان به سایت شما بیایند و سایت سریع برای آنها لود نشود خیلی سریع ناامید می‌شوند و سایتی دیگر را مشاهده می‌کنند. موتورهای جستجو اکانت شما را جستجو می‌کند و هنگامی که در حال خزیدن در سایت شما هستند اگر سایت شما به آرامی لود شود Rank سایت شما آسیب می‌بیند. همیشه راحت‌ترین راه این است که هنگام شروع مطمئن شویم که کدها، تصاویر و دیگر دارایی‌ها بهینه‌سازی شده‌اند تا اینکه بعدها برگردیم و مجددا این تغییرات را ایجاد کنیم. استفاده از ابزارهایی مانند Pingdom و یا PageSpeed Insights ایده‌هایی به شما می‌دهد که در جاهایی می‌توانید سرعت سایت خود را بهبود ببخشید.