نکات مهم سئو سایت برای تازه کاران

نکات مهم سئو سایت برای تازه کاران

516

بسیاری از مشاغل و پروژه‌ها اولین وب سایت خود را از طریق ما ایجاد می‌کنند. بهینه‌سازی موتورهای جستجو، یا همان سئو سایت ، چیزی نیست که اکثر مردم  فقط در شروع کار به آن فکر کنند. بدیهی است که داشتن Rank (رتبه) بالا در گوگل و دیگر موتورهای جستجو مفید است بنابراین بهتر است که ابتدای کار، به این موضوع بپردازید به جای اینکه دوباره برگردید و محتوای خود را مجددا برای SEO طراحی کنید. نکات مهم سئو سایت این مقاله به شما کمک می‌کند که در همان ابتدای کار برای SEO تلاش کنید تا به رتبه مورد نظر خود برسید.

چند مورد از نکات مهم سئو سایت برای تازه کاران

اول از همه بهتر است تا با کلمه سئو آشنا شوید، سئو در واقع با روش‌ها، استراتژی‌ها و برنامه‌هایی که دارد، به سایت شما کمک می‌کند تا توجه گوگل و خزنده‌های آن را به خود  جلب کرده و رتبه مورد نظر خود را دریافت کنید، برای این کار، لازم است تا نکات مهم سئو سایت را به شما عزیزان بگوییم. پس در ادامه با زاگریو ، همراه باشید:

نظارت بر تلاش‌هایتان | نکات مهم سئو سایت

مطمئن شوید که با Google Analytics مسیر ترافیک‌تان را معین کرده‌اید. ببینید که کدام صفحات بیشترین بازدید را دارند و مهمتر از همه ببینید که آن ترافیک را از کجا دریافت می‌کنید. چه کسانی به سایت شما لینک دارند؟ مردم چه کلمات کلیدی را Search می‌کنند، وقتی که سایت شما را پیدا می‌کنند؟ این دو مورد از مهمترین فاکتورهایی هستند که برای فعالیت‌های آتی به شما کمک می‌کند.
سئو سایت

استفاده از کلمات کلیدی با کیفیت

کلمات کلیدی به طور طبیعی باید در متن محتوای شما، در عناوین صفحات، URL‌ها، نام تصاویر و البته در خود محتوا و عنوان و دیسکریپشن صفحه وجود داشته باشند. مطلب شما باید واضح نوشته شده باشد. متن شما نباید عمومی نوشته شود. باید بر روی یک کلید واژه معین تمرکز کنید. اگر کار تخصصی شما تولید اسباب بازی برای کودکان خردسال است بهتر است از کلید واژه اسباب بازی دست ساز  کودکان استفاده کنید که باعث می‌شود، که مراجعه کننده بیشتری برای وب سایت شما ایجاد شود نسبت به زمانی که از کلید واژه‌هایی مانند اسباب بازی یا اسباب بازی‌های کودکان استفاده نمائید.

تگ‌ها در صفحه

تگ عنوان، متاتگ و تگ heading از جنبه‌های مهم برای SEO هستند. این تگ‌ها باید شامل کلمات کلیدی مرتبط با صفحه باشند. تگ عنوان شامل عنوان صفحه است که باید کوتاه و توصیفی باشد. متاتگ باید تا حدودی محتوای صفحه را شرح دهد. تگ heading برای تنظیم بخش‌های مجزا درون خود محتوا استفاده می‌شوند. همیشه از تگ H1 در بالای محتوا برای هدر اصلی محتوا استفاده کنید.

URL های به زبان ساده

با استفاده از URL های زیر، کدام یک امکان توصیف آنچه که در صفحه شما می باشد را آسانتر می‌کنند؟
و یا

موتورهای جستجو اطلاعات را از URL ها می‌گیرند. اولین URL محتوای دقیق را مشخص می‌کند، دومین URL هیچگونه اطلاعاتی را ندارد. استفاده از زبان واضح برای موتورهای جستجو و مرورگرها فهمیدن محتوای صفحه‌ای که در حال بازدید آن هستند را بسیار ساده می‌کند.

ایجاد نقشه سایت

نقشه سایت می‌تواند به موتورهای جستجو کمک کند که راحت‌تر محتوای سایت شما را جستجو کنند. همچنین برای مرورگرها پیداکردن چیزهایی که درون سایت شما قرار دارد را ساده‌تر می‌کند. نقشه سایت شامل لینک‌های ورودی به محتوای شما، ارتباط آن‌ها با هم و نیاز به کلیک کمتر برای دریافت آ‌ن‌ها از طریق هم است.
بهینه سازی سایت

لینک‌های داخلی

هنگامی که شما یک محتوای جدید دارید که به محتوای قبلی ارتباط دارد مطمئن شوید که آن را به محتوای قبلی لینک داده‌اید. لینک دادن به آرشیوهای شما در حین درج مطالب جدید باعث می‌شود که افراد به مطالب قدیمی که ممکن است کماکان کاربردی باشند، نگاهی بندازند و یکی از مهم‌ترین نکات مهم سئو سایت است.

بهینه‌سازی سرعت

وب سایتی که سرعت بالاتری دارد برای بازدید کنندگان جذاب‌تر است. اگر بازدیدکنندگان به سایت شما بیایند و سایت سریع برای آنها لود نشود خیلی سریع ناامید می‌شوند و سایتی دیگر را مشاهده می‌کنند. موتورهای جستجو اکانت شما را جستجو می‌کند و هنگامی که در حال خزیدن در سایت شما هستند اگر سایت شما به آرامی لود شود Rank سایت شما آسیب می‌بیند. همیشه راحت‌ترین راه این است که هنگام شروع مطمئن شویم که کدها، تصاویر و دیگر دارایی‌ها بهینه‌سازی شده‌اند تا اینکه بعدها برگردیم و مجددا این تغییرات را ایجاد کنیم. استفاده از ابزارهایی مانند Pingdom و یا PageSpeed Insights ایده‌هایی به شما می‌دهد که در جاهایی می‌توانید سرعت سایت خود را بهبود ببخشید.

سخن آخر..

در این مقاله به صورت خلاصه به بررسی یک سری نکات،‌که با رعایت آن، به رشد رتبه خود  در گوگل کمک می‌کنید را، گفتیم، اما اگر می‌خواهید به صورت اختصاصی و حرفه‌ای سئوی سایت خود را بالا ببرید، ما در زاگریو به شما کمک خواهیم کرد. زاگریو، شرکتی است که علاوه بر بخش سئو، به صورت اختصاصی در زمینه مدیریت سرور و خرید سرور و … در حال فعالیت می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *