نکاتی برای داشتن سایتی با رتبه بالا در گوگل – افزودنی‌های بصری

514

۵۲) Javascript

اگر عاقلانه استفاده شوند آسیبی نمی‌رسانند. اما اگر محتوای اصلی خود را بوسیله Javascript نمایش می‌دهید ممکن است برای ربات‌ها بسیار مشکل باشد که آنرا دنبال کنند این قطعا به رتبه‌بندی سایت شما آسیب می‌زند.

۵۳) تصاویر در متن

داشتن سایتی که تنها متن دارد خسته کننده است اما داشتن تصاویر زیاد و بدون هیچ متنی نیز یک اشتباه است برای SEO، معمولا تگ <alt> از توصیف یک تصویر ارائه می‌شود اما آن را با کلمات کلیدی و اطلاعات نامربوط پر نکنید.

۵۴)  پادکست‌ها و فیلم‌ها

پادکست‌ها و فیلم‌ها با تمام ویژگی‌های غیر متنی بیشتر و بیشتر در حال محبوب شدن هستند. موتورهای جستجو نمی‌توانند آنها را بخوانند بنابراین اگر متون بیان شده در پادکست‌ها و ویدئوها را نداشته باشید توسط موتورهای جستجو فهرست نمی‌شوند.

۵۵)  عکس به جای لینک‌های متنی

استفاده از تصاویر به جای لینک‌های متنی بد است مخصوصا زمانی که شما تگ <alt> را پر نکرده‌اید. اما حتی اگر تگ <alt> را هم پر کنید نمی‌توانید حروف بزرگ، زیر خط دار و لینک سایز ۱۶pt را داشته باشید. بنابراین استفاده از تصاویر برای جهت‌یابی در صورتی ممکن است که واقعا برای طرح‌های گرافیکی سایت شما حیاتی باشد.

۵۶) قاب، فریم، چهارچوب

قاب‌ها برای SEO بسیار بسیار بد هستند. از آنها استفاده نکنید مگر در مواقعی که بسیار ضروری باشد.

۵۷) جلوه، برق زدن

ربات‌ها فهرستی برای محتوای فیلم‌های فلش ندارند. بنابراین اگر در سایت خود از Flash استفاده می‌کنید فراموش نکنید که توصیف متنی به آن اضافه کنید.

۵۸) صفحه اصلی فلش

خوشبختانه این اپیدمی به نظر می‌رسد که به پایان رسیده است. داشتن یک صفحه اصلی فلش (گاهی اوقات کل سایت) و بدون هیچ نسخه HTML ای عملا خودکشی SEO است.