نکاتی برای داشتن سایتی با رتبه بالا در گوگل – دامنه، آدرس‌ها، Webmaster بودن

414

۵۹) آدرس کلیدواژه‌های غنی و نام فایل‌ها

این یک فاکتور بسیار مهم است مخصوصا برای Yahoo و Bing که در این خصوص کماکان فعال هستند.

۶۰) دسترسی به سایت

موضوع اساسی دیگر که اغلب نادیده گرفته می‌شود. اگر سایت (یا صفحات مجزا) به دلیل لینک‌های شکسته غیرقابل دسترس هستند یا وجود خطای ۴۰۴ و یا توسط پسورد محافظت شده و یا مناطق و دیگر دلایل مشابه، پس سایت نمی‌تواند به سادگی در فهرست قرار بگیرد.

۶۱) نقشه سایت

این فوق‌العاده است که نقشه سایت کامل و بروزی داشته باشیم و ربات‌ها آن را دوست دارند. مهم نیست اگر آن نقشه ساده HTML قدیمی باشد یا فرمت خاص نقشه سایت گوگل.

۶۲) اندازه سایت

ربات‌ها سایت‌های بزرگ را دوست دارند. بنابراین هر آن‌چه که بزرگتر است، بهتر است. با این حال، سایت‌های بزرگ برای تجربه کاربری غیردوستانه و دشوار می‌شوند. گاهی اوقات حالتی ایجاد می‌شود که سایت‌های بزرگ به چند سایت کوچکتر تبدیل شوند. از سوی دیگر سایت‌هایی که رابط و کاربری آنها سخت است، مجازات می‌شوند، مثلا ۱۰۰۰۰ صفحه دارند به‌طوری‌که نمی‌توانند خود را تقسیم کنند زیرا بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند.

۶۳) قدمت سایت

سایت‌های قدیمی‌تر مورد احترام هستند. ایده این است که سایت‌های قدیمی از سایت‌هایی که تازه تاسیس شده‌اند و ممکن است به زودی ناپدید شوند قابل اعتمادتر هستند.

۶۴) موضوع سایت

این تنها شامل کلمات URL و عنوان صفحه نیست. موضوع سایت برای رتبه‌بندی بهتر سایت خیلی مهم است زیرا وقتی سایت سازگار با موضوع باشد از نظر رتبه‌بندی بالای صفحاتی که مرتبط با موضوع هستند قرار می‌گیرد.

۶۵) محل فایل‌ها در سایت

محل فایل‌ها در سایت خیلی مهم است و فایل‌هایی که در ریشه دایرکتوری قرار می‌گیرند یا در نزدیکی آن قرار دارند نسبت به فایل‌هایی که ۵ سطح یا بیشتر پایین قرار گرفته‌اند، رتبه بهتری دارند.

۶۶) دامنه‌ها در مقابل زیردامنه، دامنه‌های جداگانه

داشتن یک دامنه جداگانه بهتر است به عنوان مثال به جای داشتن itse.zagrio.com دامنه itse.ir جداگانه ثبت شود.

۶۷) دامنه‌های سطح بالا (TLD)

همه TLD ها برابر نیستند. TLD هایی هستند که از بقیه بهترند. به عنوان مثال محبوب‌ترین TLD ها com. است که بسیار بهتر از biz. یا ws. یا info. است اما با دامنه های org یا edu برابرند.

۶۸) خط فاصله در URL

خط فاصله بین کلمات در یک URL به افزایش خوانایی در رتبه‌بندی در SEO کمک می‌کند. این کار در فاصله بین نام دامنه و بقیه URL استفاده می‌شود.
مثل: www.zagrio.com/windows-hosting.php که خوانایی خوبی دارد.

۶۹) طول URL

به طور کلی مهم نیست اما اگر خیلی طولانی باشد ممکن است spam به نظر برسد. بنابراین بهتر است از استفاده بیش از ۱۰ کلمه در URL خودداری شود. ۳ یا ۴ کلمه برای نام دامنه و ۶ یا ۷ کلمه برای بقیه آدرس قابل قبول است.

۷۰) آدرس IP

این گزینه می‌تواند برای هاست‌های اشتراکی مهم باشد یا وقتی که سایت با نام دامنه میزبانی رایگان است. زمانی که یک IP یا همه آدرس‌های کلاس C بخاطر اسپم‌ها یا دیگر فعالیت‌های غیرقانونی بلاک شده‌اند.

۷۱) تبلیغات

رتبه‌بندی سایت را افزایش می‌دهد اما تبلیغات به هیچ یک از روش‌های رتبه‌بندی SEO ارتباط ندارد. گوگل قطعا به شما یک رتبه‌بندی برتر نمی‌دهد. تبلیغات ممکن است درآمد شما را افزایش دهد اما هیچ ربطی به رتبه‌بندی در موتورهای جستجو ندارد.

۷۲) لغات رتبه‌بندی را افزایش می‌دهد

مشابه با Adsence، لغات هیچ ربطی با رتبه‌بندی جستجو ندارد. لغات ترافیک سایت شما را بیشتر می‌کند اما هیچ تاثیری بر روی رتبه‌بندی سایت شما ندارد.

۷۳) از کار افتادگی میزبانی

از کار افتادگی میزبان به طور مستقیم با قابلیت دسترسی ارتباط دارد زیرا اگر یک سایت به طور مکرر Down شود نمی‌تواند در فهرست نشان داده شود اما این فاکتوری تنها برای ارائه دهنده میزبان شما است که غیر قابل اعتماد است و آپتایم کمتر از ۹۷-۹۸% دارد.
ما در میزبانی زاگریو حداقل ۹۹% آپتایم سرورها و شبکه را تضمین می‌نمائیم.

۷۴) URL های پویا

ربات‌های عنکبوتی، URL های استاتیک را ترجیح می‌دهند. هر چند شما بسیاری از صفحات دینامیک را می‌بینید که در بالاترین وضعیت قرار دارند. URL های طولانی پویا (بالای ۱۰۰ کاراکتر) واقعا بد هستند و بهتر است شما از یک ابزار برای بازنویسی URL های پویا استفاده کنید.

۷۵) شناسه جلسه Sessions

این مورد از URL های دینامیک هم بدتر است. شما نمی‌توانید از شناسه جلسه برای اطلاعاتی که مایلید در ربات‌ها فهرست شوند استفاده کنید.

۷۶) توقف در robots.txt

اگر فهرست‌سازی در یک بخش قابل توجه از سایت ممنوع باشد ممکن است بر دیگر قسمت‌ها که ممنوع نیستند تاثیر بگذارد زیرا ربات‌های عنکبوت کمتر به سایت بدون فهرست می‌آیند.

۷۷) تغییر مسیر (۳۰۱ و ۳۰۲)

وقتی که این عمل به درستی اعمال نشود ممکن است به صفحه مورد نظر که باز نمی‌شود آسیب بزند یا حتی بدتر، یک تغییر مسیر می‌تواند وقتی که بازدید کننده بلافاصله به صفحات مختلف می‌رود به روش “کلاه سیاه” در نظر گرفته شود.