سرور اختصاصی چیست | چرا باید از سرور اختصاصی استفاده کنیم؟

سرور اختصاصی چیست

سرور اختصاصی چیست، یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی است که باید با آن آشنا باشید و بدانید در کسب و کارتان چقدر با اهمیت است. مانند بسیاری دیگر از صاحبان سایت‌های جدید، احتمالاً هنگام راه اندازی وب سایت خود این سوال برایتان پیش آمده که برای خرید سرور ، سرور اختصاصی را انتخاب کنیم و یا سرور مجازی، در ادامه به بررسی کامل و تخصصی سرور اختصاصی خواهیم پرداخت.

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی نوعی سرور از راه دور است، که به طور کامل به یک فرد، سازمان یا برنامه اختصاص داده شده است. استقرار، میزبانی و مدیریت توسط یک ارائه دهنده خدمات میزبانی، ابری یا مدیریت شده (MSP) انجام می‌شود. سرور اختصاصی انحصاری است و با هیچ مشتری، سرویس یا برنامه دیگری به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

سرور اختصاصی چیست

سرور اختصاصی (Dedicated Server)، یک گزینه میزبانی اینترنتی است، که در آن یک سرور فیزیکی به یک مشتری خاص، اختصاص داده شده است. سرور اختصاصی نوعی سرور از راه دور است، که به طور کامل به یک فرد، سازمان یا برنامه اختصاص داده شده است. استقرار، میزبانی و مدیریت توسط یک ارائه دهنده خدمات میزبانی، ابری یا مدیریت شده (MSP) انجام می‌شود.

خرید سرور اختصاصی

چرا از سرور اختصاصی استفاده کنیم؟

کنترل

کارکنان فناوری اطلاعات سازمان، به عنوان مستاجر مجرد یک محیط اختصاصی، سرور، برنامه‌ها و سیستم عامل‌های آن را کنترل می‌کنند.

کارایی

یک سازمان می‌تواند، یک سرور اختصاصی را برای پشتیبانی از سخت ترین برنامه‌ها و الزامات عملکرد خود بهینه کند.

انعطاف پذیری

کسب و کارها می‌توانند به راحتی تنظیمات سرور را تغییر دهند، نرم افزار جدید اضافه کنند و منابع را برای رفع نیازهای خود تنظیم کنند.

چرا از سرور اختصاصی استفاده کنیم


امنیت سرور

کسب و کارها می‌توانند سرور را سفارشی کنند، تا به نیازهای امنیتی و انطباق آن‌ها کمک کند.

مزایای سرور اختصاصی

اگرچه یک VPS بسیاری از ویژگی‌های یک سرور اختصاصی را دارد، اما این دو سرویس یکسان ساخته نشده‌اند. موارد زیادی وجود دارد که در آن‌ها ممکن است، مزایایی را که یک سرور اختصاصی فراهم می‌کند، ضروری بیابید.

هیچ قانون یا استاندارد مشخصی وجود ندارد که دقیقاً چه کسی به سرور اختصاصی نیاز دارد. هرکسی که به اینترنت و بودجه لازم دسترسی دارد، می‌تواند یکی از آن‌ها را تهیه کند و به دلخواه خود از آن استفاده کند. با این حال، هنگام پرداخت چنین حق بیمه، موارد خاصی ممکن است بیشترین سود را از افزایش عملکرد داشته باشند.


مدیریت حجم زیادی از ترافیک یک وب سایت

عملکرد سایت شما در سرویس‌های میزبانی مشترک مستقیماً با میزان ترافیک دریافتی آن ارتباط دارد. اگر ناگهانی ترافیک کاربر افزایش یابد، ممکن است عملکرد سایت شما کاهش یابد. می‌تواند منجر به افزایش نرخ پرش و از دست دادن درآمد احتمالی شود. دریافت یک سرور اختصاصی به شما این امکان را می‌دهد، که این مشکل را به طور کامل کاهش دهید و ترافیک افزایش یافته شما را می‌توان توسط این نوع سرور مدیریت کرد.


زمان بارگذاری صفحه باید تا حد امکان سریع باشد

زمان بارگذاری صفحه سایت شما بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. آن‌ها تا حد زیادی برای تجربه کاربر تاثیر می‌گذارند و به شدت بر رتبه بندی SERP شما تاثیر می‌گذارند.

سرورهای اختصاصی زمان بارگذاری بهینه صفحه را ارائه می‌دهد و باعث می‌شود، سایت نه تنها برای بازدیدکنندگان بهتر از آن استفاده شود، بلکه سئوی آن را نیز بهبود بخشید.


کنترل کامل بر روی ماشین سرور مورد نیاز است

تمام خدمات میزبانی وب دیگر به شما کنترل بسیار محدودی می‌دهد یا کنترلی روی سرور واقعی ندارید. با این حال سرور اختصاصی به شما امکان می‌دهد، مسئولیت کامل دستگاه را بپذیرید. شما آزاد هستید که نرم افزار سرور دلخواه خود را نصب کنید و بر امنیت آن کنترل کامل داشته باشید. چنین چیزهایی ممکن است برای توسعه دهندگان وب پیشرفته و کاربران با نیازهای منحصر به فرد و خاص بسیار سودمند باشد.

منابع اختصاصی

هنگامی که یک ارائه دهنده سرور اختصاصی را انتخاب می‌کنید، منابع کامل یک سرور را دریافت می‌کنید. نیازی نیست نگران باشید که سایر وب سایت ها منابع CPU و RAM سرور را مسدود می‌کنند. با یک سرور اختصاصی، می‌توانید مطمئن باشید که اسکریپت‌های بدی که در وب‌سایت دیگری اجرا می‌شوند یا افزایش استفاده از پهنای باند باعث کاهش سرعت کار سرور شما نمی‌شود.

آدرس IP منحصر به فرد

هر سرور آدرس IP منحصر به فرد خود را دارد. با میزبانی اشتراکی، این بدان معناست که شما همچنین یک آدرس IP را با چندین وب سایت دیگر به اشتراک می‌گذارید. اگر یکی از همسایگان شما یک سایت اسپم یا یک سایت بزرگسال است، این می‌تواند به معنای پایین آمدن رتبه وب سایت شما باشد.

امنیت بهبود یافته

انتخاب سرور حداکثر زمان آپدیت را برای وب سایت شما تضمین می‌کند. میزبانی مشترک اغلب برای وب سایت‌هایی با ترافیک کم تا متوسط ​​بهترین است. اگر وب سایت شما ترافیک زیادی دریافت می‌کند، سرورهای اختصاصی ثبات و قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به هاست اشتراکی ارائه می‌دهند.

با یک سرور اختصاصی، همچنین می‌توانید مطمئن باشید که، فضایی را با یک وب سایت مخرب یا یک هرزنامه بالقوه به اشتراک نمی‌گذارید. یک سرور اختصاصی امکان افزایش امنیت را فراهم می‌کند، به ویژه برای شرکت‌هایی که تراکنش‌های حساس را از طریق FTP یا SSL انجام می‌دهند.

عملکرد بهبود یافته

هیچ سرویس میزبانی دیگری وجود ندارد که بتواند عملکرد بهتری نسبت به یک سرور اختصاصی ارائه دهد. دلیل آن ساده است؛ کل سرور با تمام سخت افزارش در اختیار شماست. مگر اینکه منابع را از چندین سرور اختصاصی جمع آوری کنید، این روش میزبانی بهترین عملکرد ممکن را به شما می‌دهد.

امکان سفارشی سازی

اگرچه اکثر ارائه دهندگان هاستینگ برنامه‌های میزبانی سرور اختصاصی را از قبل تنظیم کرده‌اند، بسیاری نیز به شما امکان سفارشی سازی کامل سخت افزار نصب شده بر روی سرور اختصاصی شما را ارائه می‌دهند.

با این حال، ما توصیه می‌کنیم یک سرور اختصاصی از پیش ساخته را انتخاب کنید، زیرا آن‌ها توسط متخصصان IT و میزبانی وب ساخته شده‌اند تا حداکثر کارایی را با کمترین قیمت ممکن ارائه دهند.

کلام آخر…

در این مقاله با شما عزیزان در مورد این که سرور اختصاصی چیست و چه مزیت‌هایی دارد صحبت کردیم، شما با اطمینان کامل می‌توانید، بسته‌های سرورهای مجازی را در زاگریو مشاهده کنید و در صورت تمایل اقدام به خرید کنید.

در زاگریو کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته جواب‌گوی سوالات شما هستند و به شما خدمات می‌دهند، اگر هرگونه مشکلی برای شما بوجود آمد، با ما تماس بگیرید.

میزبانی وب زاگریو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *