آموزش Cron job در cPanel

814

Cron job به ما این امکان را می‌دهد که اسکریپت‌ها و یا دستوراتی را به صورت خودکار برنامه‌ریزی نمائید تا با یک دوره زمانی معین روی وب‌سایت شما اجرا شود و به جای این‌که ما هر بار این کار را به صورت دستی انجام دهیم، این وظایف به صورت اتوماتیک برنامه‌ریزی و اجرا می‌شوند.

آموزش Cron job:

قدم اول: ابتدا وارد cPanel می‌شوید و از قسمت Advanced بر روی گزینه Cron jobs کلیک می‌کنید.

Cron-job1
قدم دوم: در ابتدای پنجره Cron jobs یک آدرس ایمیل از شما می‌خواهد که گزارش اجرای Cron job را برای شما ارسال می‌کند. اگر تمایلی به دریافت این ایمیل‌ها ندارید می‌توانید با اضافه کردن >/dev/null 2>&1 در انتهای دستور خود دریافت این ایمیل‌ها را لغو نمائید.
Cron-job2
قدم سوم: در ادامه شما به دو روش می‌توانید تنظیمات Cron Jobs را انجام دهید:
۱-  از منوی باز شو Common Settings، یکی از تنظیماتی که از قبل وجود دارد را انتخاب نمایید.
Cron-job3
۲- و یا اینکه شما می‌توانید تنظیمات مورد نیاز خود را به دلخواه خود وارد نمایید. شما می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را در فیلدهای موجود در کادر سبز رنگ وارد کنید و یا اینکه از گزینه‌های آبشاری داخل کادر قرمز رنگ گزینه موردنظر را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید این تنظمیات هر ثانیه یا هر ساعت انجام شود در فیلدهای مربوطه * را وارد می‌کنید یا از قسمت آبشاری گزینه Once Per Minute را انتخاب می‌کنیم.
Cron-job7
قدم چهارم: در فیلد Command آدرس Cron job را وارد می‌کنیم و بر روی گزینه Add New Cron Job کلیک می‌کنیم.
اگر شما با موفقت Cron jobs را ایجاد کرده باشید با کلیلک بر روی گزینه Add New Cron Jobs پیغام زیر را که با کادر قرمز مشخص شده است مشاهده خواهید کرد.
Cron-job5
Cron job ایجاد شده را می‌توانید در انتهای صفحه در قسمت Current Cron Job مشاهده کنید و در صورت نیاز با استفاده از دکمه Edit تنظیمات مربوط به آنرا تغییر دهید و یا با کلیک بر روی دکمه Delete آن را به طور کامل حذف کنید.
Cron job

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *