آموزش فعال کردن SPF ،DKIM ،DMARC

آموزش فعال کردن SPF ،DKIM ،DMARC

2k

در زاگریو قصد داریم تا به بررسی آموزش فعال کردن SPF ،DKIM ،DMARC، بپردازیم و توضیحی مختصر در مورد موضوع dmarc، به شما عزیزان بدهیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات خود را بالا ببرید.

dmarc چیست؟

DMARC مخفف Domain Based Message Authentication, Reporting and Conformance می‌باشد و DMARC یک پروتکل احراز هویت ایمیل است، که از SPF (چارچوب خط‌مشی فرستنده) (Sender Policy Framework) و DKIM (ایمیل شناسایی شده با کلیدهای دامنه) (Domain Keys Identified Mail) استفاده می‌کند تا مشخص کند آیا ایمیل معتبر است یا نه. در زاگریو، قصد داریم تا در مورد این موضوع و آموزش فعال سازی آن، با شما صحبت کنیم.

DMARC

ارسال ایمیل برای تایید کاربران، خبرنامه، اطلاع از اعلان‌ها و دیگر بخش‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های وب‌سایت‌های امروزی است. اما بعضی مواقع هست که بازخورد‌های کمی از ایمیل ارسالی خود را دریافت می‌نماییم. حالا تصور کنید که مقدار زیادی خرج ایمیل مارکتینگ نموده باشید. این امر ممکن است به سرعت به کابوسی برای شما مبدل گردد.

DMARC

اما مشکل کجاست؟ در بعضی مواقع ایمیل‌های شما بعنوان اسپم علامت گذاری می‌شوند، راحت ترین و امن ترین راه فعال نمودن SPF, DKIM و DMARC می‌باشد، که در مطلب زیر به آن می‌پردازیم. این امر دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد. یکی از راه‌ها برای بررسی این امر که آیا ایمیل شما بعنوان اسپم یا Unverified sender علامت گذاری شده است استفاده از این ابزار گوگل است. در مثال زیر مشکل فعال نبودن SPF, DKIM و DMARC می‌باشد و توصیه‌ی ما فعال سازی این موارد به سرعت است.

SPF ،DKIM ،DMARC چیست؟

SPF مخفف Sender Policy Framework است، کی از پارامترهای بسیار مهم برای ایمیل شماست که باید حتما فعال شود. این مفهوم، یک متد احراز هویت است که بررسی می‌نماید ایمیل از یک سرور مورد تایید ارسال شده است. فعال کردن SPF کمک می‌نماید که از اسپم شدن ایمیل شما جلوگیری شود و مطمئن باشید که ایمل شما به مقصد می‌رسد.

DKIM مخفف DomainKeys Identified Mail به هر ایمیل یک امضای مشخص اضافه می‌کند تا سرور دریافت کننده پیام مطمئن گردد که ایمیل در میانه راه رسیدن بهسرور دوم دچار تغییر یا سواستفاده قرار نگرفته است.

DMARC

DMARC مخفف Domain-based Message Authentication, Reporting & Conformance می‌باشد، فعال شدن این گزینه به سرور دریافت کنند پیام می‌گوید تا SPF و DKIM را بررسی نماید. و بررسی نماید که ایمیل مورد نظر از یک مدیریت سرور تایید شده ارسال گشته است. شما باید یک خط مشی اجرایی تعیین کنید که در آن بتوانید دستور دهید در صورت عدم موفقیت در بررسی احراز هویت، چه اقدامی انجام شود. می توانید حدس بزنید، DMARC فقط زمانی موثر است که SPF و DKIM به درستی تنظیم شده باشند.

چگونه SPF ,DKIM ,DMARC تنظیم کنیم؟

  • فعال کردن این قابلیت‌ها در بخش دامین (خرید دامنه) سایت شما صورت می‌پذیرد و می‌توانید آ‌ن‌ها را به سادگی یک روکورد TXT اضافه نمایید.
  • برای فعال کردن SPF نیاز است تا با ارائه دهنده ایمیل خود تماس بگیرید تا این قابلیت را برای شما فعال نمایند.
  • برای فعال کردن DKIM نیاز است تا از از بخش ایمیل هاستنیگ خود اقدام نمایید و یک DKIM selector ایجاد نمایید، آموزش فعال کردن DKIM قبلا برای دایرکت ادمین در سایت موجود است.
  • اما برای فعال کردن DMARC مهم است که بررسی کنید ارائه دهنده خدمات ایمیل شما از این مورد پشتیبانی می‌کند یا خیر، و برای این بخش یک خط مشی تعیین نمایید که مشخص نماید که چگونه احراز هویت شما بررسی شود.
زاگریو

Saman Yazdannikمشاهده نوشته ها

Avatar for Saman Yazdannik

laus Deo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *