دیتابیس MySQL: بکاپ گیری و بازگرداندن آن

دیتابیس MySQL

874

برای هر کاربری روشن است، زمانی که داده‌های مهمی در جایی دارد، نیاز است تا از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه نمایید، اینکار به شما کمک خواهد کرد در زمانی که اتفاقی ناخواسته پیش آید، بتوانید از داده‌های خود مراقب نمایید و آن‌ها را به راحتی از دست ندهید. حال اگر شما یک وبسایت دارید و داده‌های خود را در یک دیتابیس ذخیره نموده‌اید، بهتر است تا از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه نمایید، ما در این مقاله به شما کمک خواهیم نمود تا از دیتابیس MySQL خود پشتیبان تهیه نمایید. این کار بسیار راحت است و با چند دستور اجرا می‌گردد و از داده‌های شما پشتیبان گیری می‌شود.

قدم اول برای بکاپ دیتابیس MySQL

خب در اولین اقدام نیاز است تا شما با استفاده از SSH به وارد VPS خود شوید و سپس با اجرای چند فرمان که در زیر به آنها کی‌پردازیم از دیتابیس خود پشتیبان تهیه نمایید. و در ادمه آن را در بخش دیگری از سرور خود یا در کامپیوتر شخصی خود ذخیره نمایید.

در کامن بالا نیاز است تا username و password را با نام کاربری و رمز عبور خود جایگزین نمایید. در بخش database-name نیز لاز است نام دیتابیس خود را وارد نمایید. backup-name نیز نام نسخه پشتیبان شما می‌باشد، که قرار است ذخیره شود، می‌توانید نام آن را به هرچیزی که علاقه دارید تغییر دهید.

بعد از اجرای این کامند، از شما پسورد می‌خواهد و بعد از وارد کردن پسورد توسط شما، بکاپ دیتابیس شما آماده است!

حالا اگر شما می‌خواهید از دیتابیس wordpress خود نسخه پشتیبان تهیه کنید باید از دستور زیر استفاده نمایید.

در اینجا پسورد همان پسورد کاربری وردپرس شماست. حال اگر نیاز دارید تا بکاپ خود را به دایرکتوری دیگری انتقال دهید می‌توانید از دستور زیر استفاده نمایید.

در این دستور هم فراموش نکنید که نام‌های مورد نظر خود را مطابق با نام دیتابیس و دایرکتوری مورد نظر خود تغییر دهید.

بعضی مواقع شما نیاز دارید تا بکاپ مورد نظر خود را در سیستم شخصی خود دانلود و ذخیره نمایید تا اگر سرور شما دچار مشکلی شد بتوانید از بکاپ خود از سیستم خود استفاده نمایید.

برای بازگرداندن بکاپ مورد خود می‌توانید از دستور زیر استفاده نمایید |دیتابیس MySQL

Saman Yazdannikمشاهده نوشته ها

Avatar for Saman Yazdannik

laus Deo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.