GreyListing در cPanel چیست؟

1.1k

در مطلب کوتاه زیر به GreyListing در cPanel می‌پردازیم، با زاگریو در مطلب زیر همراه باشید.

در آخرین به روزرسانی cPanel امکان جدید با عنوان GreyListing اضافه شده که به صورت پیشفرض برای تمامی دامنه‌ها فعال است.

این امکان به منظور جلوگیری از دریافت اسپم‌ها ارائه شده است بدین صورت که هنگامی که یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود سرور از دریافت آن به مدت ۱۰ دقیقه خودداری می‌کند.

سپس در صورتی که ایمیل از طرف سرور ارسال کننده پس از ۲ ساعت (از زمان ارسال اولیه) مجددا ارسال شود سرور آن را دریافت خواهد نمود.

به دلیل اینکه سرورها ارسال اسپم در صورت عدم امکان ارسال عموما پس از مدت کوتاهی از تلاش مجدد خودداری می‌نمایند این سرویس بدین صورت طراحی شده است.

چنانچه سرور ارسال کننده برای اولین بار موفق به ارسال ایمیل به سرور دریافت کننده شود، سرور دریافت کننده به مدت ۷۲ ساعت سرور ارسال کننده را در لیست دریافت کنندگان مجاز نگهداری می‌نماید.

هر چند این امکان تاثیر بسزایی در کاهش دریافت اسپم دارد اما ممکن است در برخی موارد دریافت کننده در انتظار دریافت یک ایمیل مهم همچون درخواست بازیابی رمز عبور که عموما دارای مدت زمان محدودی برای استفاده از آن هستند مشکل ساز باشد.

از این رو در صورت تمایل به اعمال تغییرات در این سرویس می‌توانید با ورود به cPanel به قسمت Configure Greylisting در زیر منوی Mail سرویس فوق را برای هر یک از دامنه‌های خود به دلخواه فعال و یا غیر فعال نمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *